Nihayet “yüzler” gülüyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 28, 2024
Kıbrıs

Nihayet “yüzler” gülüyor

Nihayet “yüzler” gülüyor

Gülenyüzler Anaokulu, yenilenen yüzü ile eğitime tekrardan “merhaba” dedi. Yaz tatili süresince bakım ve tadilat çalışmalarına başlanmayan okulda can güvenliği olmadığı gerekçesi ile haftalarca dersbaşı yapılamadı.
Uzun süren uğraşlardan sonra 20 gün önce tadilatına başlanan Gülenyüzler Anaokulu, önceki gün eğitim ve öğretime hazır hale getirildi.
176 öğrencinin eğitim aldığı Gülenyüzler Anaokulu’nda dün yılın ilk ders zili çaldı.

Özmenek: “Artık güvenilir”
Gülenyüzler Anaokulu Müdürü Selim Özmenek, tadilat çalışmaları çerçevesinde çatının, kapı ve pencerelerin tamamen yenilendiğini, okulun baştan aşağı boyandığını ve bakımsızlıktan çatlayan duvarların onarılarak okul binasının mimari açıdan da tamamen güvenilir hale getirildiğini söyledi.
Özmenek, ayrıca okuldaki mevcut kamera sisteminin yanına bir de alarm sisteminin yerleştirildiğini belirtti.


“Çok mutluyuz”
Okul müdürü Selim Özmenek, geç de olsa yeni eğitim yılına başlayabilmenin herkes tarafından sevinçle karşılandığını belirterek, duyduğu mutluluğu Havadis okurları ile paylaştı.
Özmenek şöyle dedi:
“Geç oldu ama sonunda oldu. Okulumuz baştan aşağı elden geçirildi. Tadil edilmesi gereken yerler onarıldı, okul boyandı, çatı, kapı ve pencereler yenilendi. Okulumuz her açıdan güvenilir hale getirildi. Çok mutluyum ve heyecanlıyım. Aynı heyecanı sabah öğretmen arkadaşlarımda, diğer çalışma arkadaşlarımda ve velilerde de gördüm. Öğrencilerimizin keyfine zaten diyecek yok.”

“10 öğrenci kaydını aldı”
Selim Özmenek, geçen süre zarfında 10 öğrenci kaydının geri alındığını ancak yeni kayıtlarla okul nüfusunun değişmediğini kaydetti.
Okulların açılması ile birlikte öğretmen ve müdürlerin görevi başında olduğuna işaret eden Özmenek, “Belki geçen zaman velilerimizi endişelendirdi ancak, bizler okul açıldığından bu yana görevlerimizin başındaydık ve yılın programı bu süre içerisinde hazırlandı. Eğitimdeki açığı kısa sürede kapatacağız” dedi.

Bakımsızlıktan çatlayan duvarlar onarılarak okul binası mimari açıdan da tamamen güvenilir hale getirildi

Tadilat çalışmaları çerçevesinde çatı, kapı ve pencereler tamamen yenilendi

Okul binası baştan aşağı elden geçirildi. Tadilat çalışmalarının ardından tüm sınıflar boyandı

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar