Kadın SağlığıYaşam

Parmis’te, sonuç ve başarı kaçınılmazParmis Medikal Direktörü Estetiysen Pelin Ayken ve kaşmir kirpik, kalıcı makyaj ile kaş yapımı alanlarında uzman isim Nur Hayat Aktunç, başarının sırlarını Havadis okurları ile paylaştı
 Güzellik ve bakım sektöründe, adından yıllardır övgü ile söz ettirmeyi başaran Parmis Medikal, sektördeki hizmetlerini arttırarak devam ediyor.

Mesleğinde 19. yılını dolduran Estetiysen ve Usta Eğitici, Parmis Medikal Direktörü Pelin Ayken, 12 yıl önce hayata geçirdikleri Parmis Medikal’de uyguladıkları işlem ve programlarla da harikalar yaratmaya devam ediyor.

Deneyimli estetisyen Pelin Ayken, Parmis Medikal’de, cilt bakımından, manikür-pediküre, selülit tedavilerinden, cilt bakımlarına, bölgesel zayıflamadan, kaşmir kirpiğe kadar sayısız uygulama yaptıklarını, müşterilerden gelen memnuniyetin de motivasyon kaynakları olduğunu belirterek, güzellik ve bakım sektöründe kalıcı olmanın yolunun kendini geliştirmek olduğunun altını çizdi.

Parmis Medikal’de, kaşmir kirpik, kalıcı makyaj ve kaş yapımı alanlarında hizmet veren Nur Hayat Aktunç da “Neden kaşmir kirpik?” sorusuna bilimsel verilere dayanarak cevap verdi, uzmanlık alanına dair bilgileri en samimi şekilde Havadis okurları paylaştı.

 

Ayken: Başarının sırrı, yenilikleri takip etmekten geçer

“Çıkan tüm yeni teknolojileri takip etmemiz ve eğitimlerini almamız gerekiyor. Salonlarımızda uygulamayacaksak bile konu hakkında bir bilgimiz olmalı” diyen Ayken, eğitimlerden sonra da, kendilerini geliştirmeye devam edip, müşterilere en iyisini sunduklarını söyledi.

Selülit tedavileri ve zayıflama gibi işlemleri, bir estetisyenin yapabileceği yere kadar yaptıklarını, kendilerini aşan durumlarda ise, danışanları uzman doktorlara yönlendirdiklerini ifade eden Ayken, zayıflatmanın diyetisyenlerin işi olduğunu, kendilerinin ise bölgesel yağlara müdahale ederek incelme sağladıklarını belirtti.

 

“Cilt bakımlarında iddialıyız”

Bir Fransız markası olan Decaar ile yaptıkları cilt bakımlarında oldukça iddiaları olduklarını vurgulayan Ayken, “Decaar Algae Peeling dediğimiz bir işlemle cildi soyuyoruz. Ama fark şu, cildi aşağıdan yukarıya doğru iterek temizleyen bir soyma işlemi, dolayısıyla cilt incelmiyor” diyerek, hatalı cilt soyma işlemlerinden kaçınılması gerektiğini hatırlattı.

Cildin yaşına ve sorunlarına göre değişiklik gösteren toplamda 12 çeşit cilt bakımı yaptıklarını hatırlatan Ayken, iğneli ve iğnesiz mezoterapi uygulamalarının da, Parmis Medikal’de güvenli yapılabileceğini söyledi.

 

“Parmis’te, sonuç ve başarı odaklı çalışıyoruz”

Sektörün kıdemli isimlerinden estetisyen ve usta eğitimci Pelin Ayken, bölgesel zayıflamada da, 5 farklı cihazla kombin oluşturarak işlem yaptıklarını, çünkü her vücudun ihtiyacının farklı olduğunu söyleyerek, cihazların her bölgeye kullanılabildiğini ama kişiye özel çıkarttıkları programlarda, hangi cihazın hangi bölgeye kullanılacağını kişinin vücut yapısının belirlediğini belirtti.

Kalıcı makyaj konusunda da Türkiye’nin çok önemli isimlerinden eğitimler aldıklarını hatırlatan Parmis Ayken, Parmis Medikal’in başarı sırrını da şu sözlerle dile getirdi:

“Neden Parmis sorusunun cevabı kısa ve net aslında. Çünkü biz, parayı ikinci planda tutarak çalışıyoruz. Başarı ve sonuç odaklı olmamız, en büyük sırrımız. Bu yüzden, aldığımız sonuçlarda tatmin edici”

 

 

Kaş ve kirpikler Aktunç’a emanet

Parmis Medikal’de, kaşmir kirpik, kalıcı makyaj ve kaş yapımı alanlarında hizmet veren isim ise Nur Hayat Aktunç.

3 yılı aşkın süredir sektörde faal olarak çalışan ve uzmanlık alanı kalıcı makyaj olan Aktunç, son dönemlerde trend olan kaşmir kirpik ile de hizmet sınırlarını genişletmiş durumda.

 

Aktunç: Kaşmir kirpiğin adadaki tek distribütörüyüz

Adada, kaşmir kirpiğin tek distribütör olduklarını söyleyen Aktunç, kaşmir kirpiğin, sade ve doğal yapısıyla, doğal kirpiğe en yakın olan kirpik olduğunu belirterek, diğer kirpik türlerinden farkını söyle ifade etti:

“Kaşmir kirpik, bildiğimiz tüm kirpiklerden daha yumuşak, daha estetik ve daha gösterişli ama bir o kadar da doğal duran kirpiktir. Karşıdan bakanların kaşmir kirpiği gerçeğinden ayırt etmesi çok mümkün değildir. Polimer flat base yapısı onun kirpiklere daha iyi ve kuvvetli tutunmasını sağlar. Esnekliği ile kirpik köklerine daha az yük bindirerek dökülmesini engeller. Su geçirgen yapısı, suya bağlı erken dökülmeleri önler. Kaşmir kirpik, gözde kesinlikle batma hissi oluşturmaz. Kirpik yoğunluğu, kıvrımı ve de uzunluğu göz yapısına ve isteğe göre ayarlanmaktadır. Bu yüzden çok tercih ediliyor.”

Uzmanlık alanlarından birisinin de kalıcı makyaj olduğunu söyleyen Aktunç, kıl tekniği ile kaş yapımında da eğitimin ve bilinçli işlem yapmanın önemine değinerek, her yıl çeşitli eğitimler almaya devam ettiklerini de belirtti.

 

 

Başa dön tuşu