KıbrısManşet

Parkta bonzai operasyonu


Lefkoşa Marmara bölgesinde önceki gece şüpheli görülen 5  gencin üzerinde yapılan aramada uyuşturucu madde ele geçirildi

Devrim DEMİR

Lefkoşa’da devriye gezen polis ekipleri tarafından şüpheli görülen ve üzerlerinde yapılan aramada bonzai ile yakalanan Mehmet Ali Erkoç, Faysal Akpınar, Şahin Çepik, Hakan Arabacı ve Salih Kahraman

“Kanunsuz uyuşturucu madde tasarruf ve verme” suçlamasıyla dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldılar.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlıların iki gün tutuklu kalmasına karar verdi.

Kürşad,  ayrıca zanlı Salih Kahraman’ın doktor kontrolünden geçirilmesine emretti.

500 TL’ye ortak aldılar

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Ali Gürkut olayla ilgili bulguları aktardı.

Gürkut, 28 Ağustos tarihinde, saat 22.00 sıralarında,  Lefkoşa’da Marmara Parkı’nın batı kısmındaki isimsiz sokakta, şüpheli olarak görülen 4 zanlının üzerlerinde yapılan aramada, Mehmet Ali Erkoç’un sağ bacağı altında kağıda sarılı yaklaşık 2 gram 100 miligram ağırlığında uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi.

Polis, Faysal Akpınar’ın ise şortunun çakmak cebinde 10 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

Zanlı Erkoç’un konu maddeyi aynı gün Salih Kahraman’dan 500 TL karşılığında 3 gram olarak satın aldığını ve arkadaşlarıyla birlikte içtiklerini itiraf ettiklerini söyledi.

Polis çavuşu Gürkut, soruşturmanın yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı Salih Kahraman’ın avukatı Kaya Muhtaroğlu, müvekkilini bir polis subayının tehdit ettiğini ileri sürüp, doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı