Özyiğit: TDP’nin baraj altı kalmasında Akıncı’nın suskunluğunun payı var - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Nisan 13, 2024
KıbrısManşet

Özyiğit: TDP’nin baraj altı kalmasında Akıncı’nın suskunluğunun payı var

Cemal ÖzyiğitCemal Özyiğit

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit , Özgür WEB TV’de yayınlanan Pınar Barut’un hazırlayıp sunduğu Pınar Barut’la Özgür Haber programında soruları yanıtladı.

Özyiğit, dün akşam gerçekleştirilen genişletilmiş Merkez Yönetim Kurulu toplantısında resmen istifasını sunduğunu açıkladı.

Önümüzdeki süreci Parti Meclisi’nin şekillendireceğini ifade eden Özyiğit, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı, TDP MYK Üyesi Mehmet Harmancı’ya TDP’yi yeniden ayağa kaldırmada inanç belirtti.


“Harmancı’ya partiyi daha iyi bir şekilde devretmek isterdim”

Sorulan soru  üzerine Mehmet Harmancı’nın kendi kararını kendisinin vereceğini ifade eden Özyiğit, “Ben onun bu görevi üstelenmesi ile partinin beklenen çıkışı daha kısa sürede sağlayacağını düşünüyorum. Ben Mehmet Harmancı’ya partiyi daha iyi bir şekilde devretmek isterdim” dedi.

 

Özyiğit’ten Akıncı’ya sitem

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, bir başka soru üzerine, TDP’nin baraj altı kalmasında 4. Cumhurbaşkanı Akıncı’nın ‘suskun kalmasının payı’ olduğunu da ifade etti, “Biz onun şahsında iradeyi Meclis’e taşıdık, Sayın Akıncı’da ‘iradeye sahip çıkanlara sahip çıkın’ mesajı vermeliydi” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar