Özsen Tatlısu: Babalar günü için Kuzey'e geçenler Güney'e dönemeyecek - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Mart 30, 2023
KıbrısManşet

Özsen Tatlısu: Babalar günü için Kuzey’e geçenler Güney’e dönemeyecek

Özsel Tatlısu

İki çocuk annesi Özsen Tatlısu, “daha dün sabah, çocuklarıma “babalarına artık sarılabilecekler mi” sorularına verdiğim yanıtla danslar eden kuzularıma, babalarını yine göremeyeceklerini nasıl söyleyeceğim” dedi.

Özsen Tatlısu’nun duygusal paylaşımı şöyle:


“Merhabalar, bilenler bilir, sosyal medyadan çok paylaşım yapmayı sevmiyorum.. Ama dünden beri bu postu paylaşıp paylaşmamak için kendimle mücadele ediyorum.. Yaklaşık 2 yıldır sağlık sebepleriyle çocuklarıma güneyde yaşıyoruz.. 9 Mart’tan beri risk grubunda da olduğumdan karantina koşullarıyla yaşıyoruz.. Aylardır babalarını göremeyen çocuklarım var, işim kuzeyde, ailem kuzeyde… 20’sinde kuzeye geçebileceğimizi öğrendiğimizde havalara uçtuk, gerekli koşulları yerine getirmek için harekete geçtik, içimizi umut kapladı… Çikan yazılı basında Güney’in ilk geçiş için PCR testi istediğini ardından random test yapılacağını, işçiler, hastalar ve özel durumda olanlar için geçiş sağlanacağının açıklamaları yer aldı… Özel durum ilkesinin bizi de kapsayacağını sandık, daha insani ne olabilir ki babalarından ayrı kalan çocuklardan başka..

Yanılmışız.. Yanıldığımız tek konu bu olsaydı keşke.. Dün emin olmak için sınır kapısına gidip yetkililerden bilgi almak istedim, iyi ki de gitmişim.. Basına sağlıklı yansımayan bir durum daha söz konusu çünkü… 8 Haziran’da Güney’in yaptığı açıklamada net bir ibare yer alıyor çünkü… Kuzey’den Güney’e geçişte 1 defaya mahsus PCR testi kabul edilerek geçiş 1 Temmuz’a kadar Güney’de kalma koşuluyla kabul ediliyor… Yani babalar günü için Kuzey’e geçen işçilerimiz de geri Güney’e dönüş yapamaz.. Şimdi, daha dün sabah havalara uçan çocuklarıma, babalarına artık sarılabilecekler mi sorularına verdiğim yanıtla danslar eden kuzularıma, babalarını yine göremeyeceklerini söyleyeceğim..”

Özsel Tatlısu

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar