Özgürgün: Halkın yeni bir dördüncü enkaza vakti yok - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Özgürgün: Halkın yeni bir dördüncü enkaza vakti yok

ubp-çatalköy

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Çatalköy’de miting düzenledi ve milletvekili adaylarını tanıttı.

Öte yandan Esentepe ve Çatalköy’de ’de kullanılan ve yeniden düzenlenen örgüt binas sembolik açılışı da gerçekleştirildi. Birlik beraberlik ve muhakkak tek başına iktidar hedefi vurgulandı.


Milletvekili adayları Girne’ye bağlı bazı köylerde seçim çalışmalarını yürüttüler.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Özgürgün UBP camiası olarak gururlu, birlik beraberlik ve bütünlük içinde olduklarını, 7 Ocak’tan sonra da daha güçlü, bilinçli ve sağlıklı icraatlar için destek beklediklerini belirtti.

Mitingte konuşan KKTC 3’nci Cumhurbaşkanı, UBP Onursal Başkanı Dr. Derviş Eroğlu ise “Biz UBP olarak iktidar olmaya hazır ve alışkınız çünkü biz icraat hükümetiyiz” diye konuştu.

“BİZ ÜLKEMİZ İÇİN HER ŞEYİ YAPARIZ VE YAPMAYA DA DEVAM EDİYORUZ”

Mitingde hitap eden ve hizmet aşkıyla 7 Ocak’a yaklaştıklarını, gelecek için güçlü bir hükümete ihtiyaç olduğunu anlatan Hüseyin Özgürgün “Halkımızdan isteğimiz UBP’yi tek başına iktidar yaparak önümüzdeki büyük projeleri hayata geçirmek için yetki istemektir” dedi.

Coşkulu kalabalığa konuşan ve zaman zaman sözü alkışlarla kesilen Hüseyin Özgürgün, “öncelikle ülkenin ekonomisini düşündüklerini dile getirerek, ülke sevdasıyla, anavatanla birlikte inanıyoruz ki biz ülkemiz için her şeyi yaparız ve yapmaya da devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Özgürgün halkın ve tüm kesimlerin refah ve mutluluğu için 75’ten beri pek çok hükûmetlerde bulunduklarını,  bazı dönemlerde UBP iktidarlarının gitmesi gerektiğinin çok söylendiğini ancak gelenlerin kısa sürede ülkeyi talan edip her seferinde UBP’nin gelerek ülkeyi gayretle ayağa kaldırdığını kaydetti.

“HALKIN DÖRDÜNCÜ ENKAZA VAKTİ YOK”

“En sonunda da gördünüz anavatandan gelen suyu istemeyen hükümetteki ortağımızla ayrıldık” diyen Genel Başkan Özgürgün, UBP’nin üçüncü defa bırakıp giden CTP’nin enkazını bir buçuk yılda kaldırdığını, halkın dördüncü kez enkaz kaldıracak vakti olmadığını vurguladı.

İdeolojik hapsolmuşluk içinde Türkiye’den gelen suya, elektriğe karşı çıkan bir ideolojik yapıya rağmen Rumlarla hayali bir anlaşma için saplantı içinde bir ideolojiyle karşı karşıya önceki dönemde hükümeti bozduklarını ancak sağ duyu ile seçime gitmediklerini ülkeyi bir buçuk yılda toparladıklarını anlatan Özgürgün, “UBP’yi sandıktan tek basına iktidar çıkacağına yüzde yüz eminim” dedi.

“KIBRIS SORUNU HAKKINDA TEK KELAM EDEMİYORLAR; ÇÜNKÜ RUMLARIN TOKADINI YEDİLER”

Seçim çalışma ve kampanya sürecinde diğer partilerin Kıbrıs sorunu ve konusu hakkında tek laf edilmediğini, çünkü Crans Montana süreci ile Rumların adeta tokadını yediklerini söyleyen Özgürgün şu ifadeleri kullandı; “Bir tek parti Kıbrıs sorunundan bahsetmiyor bu seçimlerde… Sesleri kesildi neden çünkü yıllarca olmayacak hayaller peşinde ülkeyi talan ettiler de ondan… Rum tarafı açıkça ilan etti: böyle bir anlaşmayı yapmayız, Biz adanın tamamına sahip olmak istiyoruz. İşte bu yüzden susuyorlar”

Kıbrıs konusunda Rum tarafıyla anlaşmanın mümkün olmadığını, çünkü azınlık olmayacaklarını ifade eden UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, UBP’nin devletin güvencesi olduğunu da sözlerine ekledi.

EROĞLU: “BİZ UBP OLARAK İKTİDAR OLMAYA HAZIR VE ALIŞKINIZ ÇÜNKÜ BİZ İCRAAT HÜKÜMETİYİZ”

Mitingde konuşan KKTC 3. Cumhurbaşkanı ve UBP Onursal Başkanı Dr. Derviş Eroğlu da tüm uğraşlarının KKTC’ye sahip çıkmak, insanlarımızı mutlu etmek, Kıbrıs Türk halkını KKTC’nin sahibi yaparken huzur ve güven içinde yaşamasını temin etmek olduğunun altını çizdi.

Barış Harekâtı öncesi Kıbrıs Türkünün hiçbir şeyi olmadığını anlatan Eroğlu, “Başımızın üzerinde devlet var, bayrak var. O günlerden bugünlere geldik. Çok zorluklar içinde icraatlar yaptık, çok büyük uğraşlar verdik” diyerek, o yıllarda Türkiye’den uçaklar gelinceye kadar Mağusa’ya Rum havan toplarının düştüğünü, Türkiye’yi umut ve hasretle beklediklerini anlattı.

Eroğlu “şimdi uçak seslerinden rahatsız olanlar sanırım bilmiyor. O uçaklar Kıbrıs Türk halkının hayatını kurtarmıştır” dedi.

Partililere hitap eden Eroğlu “Seçim arifesindeyiz ve ne yapacağımızı hepimiz biliyoruz. Biz UBP olarak iktidar olmaya hazır ve alışkınız çünkü biz icraat hükümetiyiz. Siyasete girilir ve çıkılmaz sizlerle birlikteyim. Adaylarımızı sandıktan çıkarmak asli görevimizdir. Kalan on günü çok iyi değerlendirirsen oyumuz yüzde beş artar. Adayların dikkatine de getiriyorum son on günde çok dedikodu çıkar itibar etmeyiniz” ifadelerini kullandı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar