KıbrısManşet

Özel eğitimde özel kutlama


Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dün düzenlenen tören ve etkinliklerle kutladı

Gürsel KARAGÖZLÜ

Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dün düzenledikleri etkinlik ve törenle kutladı.

Okul avlusunda gerçekleşen tören, 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende daha sonra Samet Erinci öncülüğünde Türk Çocuğunun andı okundu. Akabinde okul korosundan marşlar okundu.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi öğrencisi Ayşe İşkey, Atatürk sayesinde bu bayramı kutladıklarını belirterek, “O’nu asla unutmayacağız ve her zaman iyi anlayıp izinden yürüyeceğiz” dedi.

İşkey’in ardından, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi Sorumlu Öğretmeni Esma İneci, Kıbrıs Türk Kızılayı Genel Başkanı Bülent Çıraklı ve Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya da konuşma yaptı.

 

İneci: Özel çocuklar da başarabilir

Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi Sorumlu Öğretmeni Esma İneci, merkezin açıldığı günden bugüne önemli gelişmeler kaydettiğini belirterek, okula katkı koyan herkese teşekkür etti. İneci, özel gereksinimli çocukların da her şeyi yapabileceğine vurgu yaparak, onlara da normal gelişen çocuklar gibi davranılması konusunda herkesi farkındalığa çağırdı.

 

Çıraklı: Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi’ne desteğimiz tam

Kıbrıs Türk Kızılayı Genel Başkanı Bülent Çıraklı, Kızılay olarak her zaman insanların yanında olduklarını kaydederek, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi’nin de her zaman yanında olacaklarını ve çocukların isteklerini yerine getirmeye devam edeceklerini söyledi.

 

Kaya: Katkılarımız sürecek

Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya da Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi’nin her geçen gün altyapı, eğitim kalitesi ve çocukların eğitim düzeyi anlamında geliştiğini görmekten mutlu olduklarına işaret ederek, Belediye olarak merkeze ellerinden gelen katkıyı yapmaya devam edeceklerini vurguladı.

 

Merkeze katkı koyanlara teşekkür belgeleri takdim edildi

Konuşmaların ardından okula katkı koyan Yeşilyurt Cengiz Topel Kışlası Komutanı P. Kd Yarbay Ahmet Dibçin, LAÜ öğretim görevlisi Prof Dr. Ayşegül Ataman, gönüllü sanat öğretmeni Pınar Tarı, Hasdağ Su sahibi Rifat Hasdağ, Kızılay yönetim kurulu Başkanı Bülent Çıraklı, Meral- Evren Okan, Solmaz Çiçekçilik sahibi Selda Solmaz, LAÜ dış ilişkiler Müdürü Kezban Zurnacı ve LCW Kıbrıs Mağaza sahibi İsa Deren’e teşekkür belgeleri takdim edildi.

 

Defile yaptılar, dans ettiler

Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği, LAÜ öğrencilerinin katkısı ile ülkelere ait yerel kıyafet defilesi, müzikli dans gösterisi ve “sev kardeşim” şarkısı ile yapılan toplu dans gösterisi ile son buldu.

 Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı