Magazin

Öyküler engel tanımadıSATIRLAR DİLE GELDİ:

Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu’nun (LSS) projelerinden “Sesli Kitap Serisi” Engelliler Haftası’nda görme engelliler kütüphanesine bağışta bulundu

Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu’nun (LSS) projesi olan “Sesli Kitap Serisi” Engelliler Haftası kapsamında Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay’a tanıtılıp, görme engelliler kütüphanesine bağışlandı.

Engelliler Dayanışma Derneği’ne ziyartte bulunan Limasol Bankası Kurumsal İletişim Müdürü ve Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kavaz Soykan ile Limasol Sosyal Sorumluluk Danışmanı ve Yönetim Kurulu Üyesi İpek Halim dernek faaliyetleri hakkında da bilgi aldı.

Dernek Başkanı Ömer Suay yaptığı konuşmasında “Derneğimiz bireysel çabalar ve yapılan destekler ile ayakta durmaya çalışıyor. Yapılan her katkı bizler için önemli” dedi.  Özlem Kavaz Soykan ise yaptığı konuşmada, engelliler ile ilgili gelişmeleri yerinde görüp sorunları yerinde dinlemenin önemine dikkat çekti.

Sesli kitap projesi hakkında bilgi veren İpek Halim, KKTC’de bir ilki gerçekleştirdiklerini ve bu projede 3 farklı yazarın öykülerinin seslendirildiğini belirtti. Projede Ayşen Dağlı, Suzan Polat ve Derya Atamer’in öykülerinin seslendirildiğini ifade eden Halim “Kıbrıs ile ilgili kaynak kitap ülkemizde bulmak zor. Kitapta yer alan öyküler Hatice Tezcan ve Suzan Polat tarafından seslendirildi. Çağıl İşgüzar’ın müzikleriyle ise öyküler renklendi. ” dedi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı