KıbrısManşet

Otele 6 bin TL zarar verdi

Kumar oynamak için ülkeye önceki gün giriş yapan ve kaldığı otelin kumarhanesi ile anlaşmazlık yaşayan Gürcan Cebeci, otel odasındaki eşyalarla zarar verdiği iddiası ile tutuklandı
Ailesi ile birlikte hafta sonu kumar oynamak için ülkeye giriş yapan ve Girne’de bir otele yerleşen Gürcan Cebeci, otelin casino bölümünde yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle ayrılmak istedi.

Devrim DEMİR

İddialara göre kaldığı 404 numaralı odadan çıkış yaptıktan kısa bir süre sonra, yapılan kontrolde zanlının koltukta sigara izmariti söndürdüğü ve iki LCD TV’nin camlarını çizerek toplam 6 bin TL hasar yaptığı iddiasıyla polise şikâyet edildi.

Otelden çıkış yapmadan tutuklanan zanlı Cebeci, dün tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Aleyhine getirilen suçlamaları ret eden zanlı, 1 gün poliste tutuklu kalacak.

Zanlı Gürcan Cebeci’nin bugün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılması bekleniyor.

“Paramla rezil oldum”

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlı Gürcan Cebeci’nin “Kasti hasar” suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının önceki gün kaldığı 404 numaralı otel odasına saat 13.00-1930 raddeleri arasında söz konusu suçu işlediğini söyledi.

Yanaroğlu, zanlının kaldığı odada tekli koltuk üzerinde üç beş kez sigara izmariti bastırdığını, iki ayrı LCD TV’nin camlarını çizerek toplamda 6 bin TL hasar verdiğini belirtti.

Soruşturmanın henüz tamamlanmadığını, zanlının suçlamaları kabul etmediğini kaydeden Yanaroğlu bir gün tutukluluk talebinde bulundu.

Polisin tutukluluk talebi üzerine söz hakkı verilen zanlı Cebeci, “Paramla rezil oldum. Eşim ve oğlum mağdur oldu, ben kimsenin malına mülküne zarar vermedim” dedi.Başa dön tuşu