FutbolKöşe YazarlarıSpor

DTB’den umuda yolculuk


Coşkun Kutay

 

Zirve yarışı ile ilgili mücadelelerini; her türlü sürprize açık ülkemizde  “Matematiksel” ihtimaller devam ettiği müddetçe sonuna kadar sürdüreceklerini ve bu nedenle de tekrar bir seri yakalayıp, gidebilecekleri en üst noktaya kadar çıkmayı hedeflediklerini vurgulayan 12 puanlı Doğan Türk Birliği, 9 puanlı Lefke ile Girne’de oynadıkları karşılaşmayı, Sercan ve A. Burak’ın attığı gollerle kazanıp, puanını 15’e yükseltti. Ve bu suretle, “Umuda yolculuğuna” da, devam etmiş oldu.

Her iki takımın da birbirlerine üstünlük sağlayamadığı karşılaşmanın ilk devresinde, karşılaşmaya tempolu başlayan ve kısa bir süre sonra da, oyunu rakip alana yıkan DTB, önde basan, baskı kuran, sürekli arayış içerisinde olan ve mücadele gücü yüksek bir oyun ortaya koydu. Bunun semeresini de Sercan’ın attığı golle gören DTB, başka fırsatlar yakalamasına rağmen bunları gole çeviremedi ve ilk yarıda attığı bu golle yetinmek zorunda kaldı. Maçın adamı Kenan, atamadı ama atılacak pozisyonları hazırladı. En önemlisi, Lefke’yi sahasına döndüren baskıyı kurdu. Sağ kanadı parselleyen Aydın’ın hücum gücü ve pas organizasyonunu verimli hale getirdi.

Bu baskıya rağmen iyi bir performans sergileyen Lefke ilk etapta, tedbiri elden bırakmadan kontrollü oyunu ile başa baş mücadele etti. Başarılı Candy’nin sürüklediği ataklarla da, rakip ceza alanında gözükmeye başladı. Ve bunun karşılığını da, Candy’nin attığı enteresan golle gördü. Ancak, Kasım ve B.Banigbelu’nun gününde olmayışları, skoru arttırmalarına engel oldu.

Seyri bakımından pek de “Kaliteli” olmasa da ikinci devreye taraflar, aynı oyun anlayışı içerisinde başladılar ve 62.dakikada A. Burak’ın DTB adına attığı gol dışında, futbol adına önemli bir aksiyon yaratamadılar. Sonuçta, karşılaşma genelinde elinde tuttuğu oyun üstünlüğünü, skor tabelasına da yansıtan DTB, altın değerindeki 3 puanın sahibi oldu.

Lefke, sadece beklenenin üzerinde mücadele etti. Ancak şapkadan tavşan çıkaramadı. Kendisine nazaran daha iyi takım oyunu sergileyen, oyuna daha fazla hakim olan ve pozisyon bulan DTB’ye yenildiler. İkinci bölge oyuncularının DTB ceza alanı civarında çoğalıp pozisyon üretmekte yetersiz kalmaları ve final pasları ve son vuruşlarda etkisiz olmaları, skor üretmelerine engel oldu. Maçın yıldızı ise, DTB’nin dünkü galibiyetinde önemli rol oynayan Kenan Oshan.

 

 

               
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı