KıbrısManşet

Ortopedi servisi sil baştan


Duygu ALAN- Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Servisi, servis doktorlarının, hemşirelerinin ve iş insanlarının katkıları ile baştan aşağı yenilendi.

Ortopedi-servisi

Op. Dr. Tayfun Beyatlı’nın Klinik Şefi görevine getirildiği Şubat ayının ilk haftasında başlanan servis yenileme çalışması, 3 ayda tamamlandı.

 

Ortopedi-servisi

FUDE Mutfak Tasarım tarafından, 6 kişilik ekiple, mesai menfuru gözetilmeksizin yürütülen çalışma sonucunda ortaya çıkan iş, takdir topladı.

Ortopedi-servisi

13 oda ve mutfak tamamen yenilendi

 

FUDE Mutfak Tasarım tarafından yürütülen çalışmalarda, servis doktorları ve hemşirelerin yanı sıra bazı iş insanlarının da katkıları ile servisteki 13 oda adeta baştan yaratılırken servisin mutfağı, FUDE Mutfak Tasarım’ın katkısı ile yenilendi.

Ortopedi-servisi

Yaklaşık 200 bin TL’ye mal olan yenileme çalışması kapsamında, tüm odalar ve koridorlarda mevcut doğramalar temizlendi, perdeler değişti. Yıpranmış mermerlerin üstüne kaplamalar yapıldı, lavabolar, duşlar ve klozetler değişti.

Ortopedi-servisi

Aralarında dolap ve çekmecelerin de bulunduğu yaklaşık 2 kamyon dolusu, kullanılmayacak dereceye gelen eşya atıldı, yerine yenileri konuldu.

Ortopedi-servisi

Serviste depo olarak kullanılan oda, yenilenerek eğitim odası, toplantı odası ve kurul odası olarak dizayn edildi.

Çocuk odasının nikelajları yapıldı. Özel odaların kapıları genişletildi.

Ortopedi-servisi

Ne Kovid-19 ne yangın yıldırmadı

 

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Servisi’nde yürütülen çalışma sürecinde önce hastanede yangın çıktı ardından Kovid-19 süreci başladı ancak ne yangın ne de Kovid-19 süreci çalışmaları aksattı.

Ortopedi-servisi

Hastaların konforu öncelik alındı

 

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Servisi’nde, yenileme çalışması oda oda yapıldı. Çalışmalar sırasında hiçbir hasta mağdur edilmedi.

Ortopedi-servisi

Dizliklioğlu: Örnek dayanışma

 

FUDE Mutfak Tasarım Direktörü Fuat Dizliklioğlu, Ortopedi ve Travmatoloji Servisi’nin yenilenme sürecini Havadis’e anlattı.

Ortopedi-servisi

“Ortopedi ve Travmatoloji Servisi Klinik Şefi Op. Dr. Tayfun Beyatlı, aile dostumdur. Servisi yenileme düşüncesi olduğu fikri ile bana geldiğinde hem böyle bir sosyal sorumluluk yüklendiği için kendisi ile bir kez daha gurur duydum hem de dostumun heyecanı ile heyecanlandım.

Ortopedi-servisi

Dostum Beyatlı, bu işin maliyetinin servis doktorları ve hemşirelerinin yanı sıra iş insanlarının katkıları ile karşılanacağını yani işin bir dayanışma ile yapılacağını söyleyince çorbada tuzumuz olsun istedim. FUDE Mutfak Tasarım olarak servisin bazı kısımlarının ve mutfağının yenilenmesini de biz üstlendik.

Ortopedi-servisi

Tadilat ve yenileme çalışması Şubat ayının ilk haftasında başladı. 6 kişilik bir ekip oluşturduk ve ekibi sadece bu işe kanalize ettik.

Doktorlarımızın ve hemşirelerimizin de desteği ile yapılan tadilat ve yenileme çalışması sonucunda ortaya muhteşem bir iş çıktı.

Diğer servislerden de talepler oldu. Aslında bu gibi sosyal sorumluluklar toplumda yaygınlaştırılabilir. Bu düşünceyle diğer servisler için taleplere yaklaşımımız da elbette olumlu oldu.”

Ortopedi-servisi

“Sırada acil servis var”

 

FUDE Mutfak Tasarım Direktörü Fuat Dizliklioğlu, şimdi hastanenin acil servisinin de yenilenme ve tadilat çalışmalarına başlandığını kaydetti.

Ortopedi-servisi

Dizliklioğlu, “Hastanenin en elzem yerlerinden biri de acil servis ve şimdi yine Ortopedi ve Travmatoloji Servisi Klinik Şefi Op. Dr. Tayfun Beyatlı’nın katkıları ile acil servisi A’dan Z’ye yeniliyoruz” dedi.

 

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı