Onun hayali küçük bir mandıra

0
116
Onun hayali küçük bir mandıra

Duygu ALAN

Balıkesir’de ikamet eden Vesile Akcan isimli kadın, 2 yıldan bu yana küçükbaş hayvan üreticiliği yapıyor.
Vatandaş olmadığı için henüz bir mandırası olmayan Vesile Akcan, hayvanlarını mecburen evinin bahçesinde yetiştiriyor.
Komşularına rahatsızlık vermemek için hayvanlarını gönlünce otlatmaktan bile mağdur olan Vesile Hanım, bir gün bir mandıra sahibi olmanın hayalini kuruyor.

Hayvanlarına çocuğu gibi bakıyor
Evli ve üç çocuk sahibi olan hayvan üreticisi Vesile Akcan, yetiştirdiği hayvanlarına adeta çocuğu gibi bakıyor.
Hayvanlarına gönülden bağlı olduğunu söyleyen Vesile Akcan, onlara olan sevgisini şöyle anlattı:
“Küçüklüğümden bu yana koyun, kuzu, keçi gibi küçükbaş hayvan üreticiliğine merakım var. Hep bir gün büyüyüp, kendime bir çiftlik kurmayı hayal ettim. Büyüdükçe hayallerim küçüldü, şimdi çiftlik değil bir küçük mandıraya bile razıyım. Hatta bir mandıra şimdi benim en büyük hayalim. Bugüne kadar hayvan sevgimden bir şey kaybetmedim. İki yıl önce de bir yerden başlamak istedim ve yeni doğmuş bir iki tane kuzu satın aldım. Onları biberonlarla süt vererek besledim, büyüttüm. Sonra sayılarını arttırdım. Sattıklarım da oldu. Şimdi 11 tane küçükbaş hayvanım var. Bazıları kurbanlık. Ama hala daha kurbanlık için kapımı çalan olmadı. Ben yine de yaptığım iş için mutluyum ve işimi geliştirmek istiyorum. Bir gün bir mandıram olsun içinde de onlarca hayvanım olsun istiyorum.”


Vatandaş olmadığı için henüz bir mandırası olmayan Vesile Akcan, hayvanlarını mecburen evinin bahçesinde yetiştiriyor


Komşularına rahatsızlık vermemek için hayvanlarını gönlünce otlatmaktan bile mağdur olan Vesile Hanım, bir gün bir mandıra sahibi olmanın hayalini kuruyor