KıbrısManşet

Öncelik turizmÖNCELİKLE TURİZM: Bakan Ataoğlu, turizmin öncelikli konuları olması nedeniyle göreve gelir gelmez bir takım görüşmeler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Ataoğlu: Önümüzdeki süreç için zor kelimesini kullanmak istemiyorum çünkü burada önemli olan zoru başarmaktır. Biz de zoru başarmak için geldik
TURİZM İÇİN AVANTAJ: Ataoğlu: Şehircilik Planlama Dairesi’nin de bünyemizde olması turizm yatırımlarında bürokrasinin azaltılmasını sağlayacak. Bu nedenle hem turizmin hem de şehirciliğin bir bakanlıkta toplanması avantajımıza olacak 

Bertuğ TOPAL

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, turizm sezonunun başlamasına kısa bir süre göreve geldiklerini ifade ederek sezon başlangıcına kısa bir süre kala projeleri gerekli mercilerle görüşmeye başladıklarını hükümetin güvenoyu almasının ardından da bu projeleri birer birer hayata geçireceklerini söyledi.

Ataoğlu, gerek turizm gerekse diğer konularda zoru başarmak için bu göreve geldiklerini ifade ederek gerekli çalışmaları yapıp başarıyı yakalayacaklarını kaydetti.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Havadis Gazetesi’ni ziyaret ederek Havadis Gazetesi Genel Müdürü ve Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün, Yazı işleri Müdürü Hüseyin Ekmekçi ve Magazin ve Spor Müdürü Mustafa Özsoy’a ileriki dönemde gerçekleştireceği projelerle ilgili bilgi verdi.

 

“Görevimiz ciddi”

Ataoğlu, Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın ciddi bir görev olduğunu ve atandığı görevin ciddiyetinin bilinci içerisinde olduğunu kaydetti.

Ataoğlu, turizm sektöründe ülkenin beklentisinin önemli olduğunu kaydederek sektörde ciddi yapılması gereken işler olduğunu belirtti.

 

“Şehirciliğin bizde olması ayrı bir sorumluluk”

Ataoğlu, bakanlığının sorumluluğunda gerek çevre gerekse şehirciliğin olmasının sorumluluğu iki kat artırdığını kaydederek, “Şehirciliğin de bünyemizde olması turizm yatırımlarında bürokrasinin azaltılmasını sağlayacak. Bu nedenle hem turizmin hem de şehirciliğin bir bakanlıkta toplanması avantajımıza olacak” dedi.

 

“Eski eserler için istihdam yapılacak”

Turizm ve Çevre Bakanlığı bünyesinde Eski Eserler Dairesi’nin de bulunduğunu kaydeden Ataoğlu, Tarihi eserlerin bir şekilde bakım ve onarımdan sonra müzelere konması gerektiğini ifade etti. Ataoğlu, ellerinde bulunan ve bütün alt yapısı da hazır olan laboratuvar için istihdam yapılmasının gerektiğini belirterek, “Bunu sayın Maliye Bakanı ile sözlü olarak konuştuktan sonra yazıya döktük ve güvenoyu alındıktan sonra da büyük bir ihtimal oraya istihdam yapılacak. İstihdam yapıldıktan sonra atıl vaziyette olan tarihi eserleri bir şekilde müzeye aktarılmasını ve turistlerin bu müzeleri ziyaret etmesinin planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“Turizm öncelikli konumuz”

Bakan Ataoğlu, turizm sektörünün hızlı gelişen bir sektör olduğuna dikkat çekerek, sezon başının yaklaştığı tarihte görevi devraldıklarını belirtti. Göreve gelir gelmez bir takım görüşmeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Ataoğlu, hükümetin güvenoyu almasının ardından bunların tümünü açıklayacaklarını belirtti. Turizmin öncelikli konuları arasında bulunduğunu da kaydeden Ataoğlu, “Önümüzdeki süreç için zor kelimesini kullanmak istemiyorum çünkü burada önemli olan zoru başarmaktır. Biz de zoru başarmak için geldik” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu