Onaç, suçlamaları reddetti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Mart 28, 2023
KıbrısManşet

Onaç, suçlamaları reddetti

Girne’de 58 yaşındaki otobüs şoförü Dirvana Onaç, 12 yaşındaki çocuğu mesajla taciz etme suçlamasıyla mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme zanlıyı teminata bağladı  

Evrim KAMALI


Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Fezile Kesat, zanlının Girne’de meydana gelen cinsel taciz ve elektronik haberleşme yasasına aykırı suçlarından zanlı olduğunu söyledi. Kesat, bir otobüs şirketinde şoför olarak çalışan zanlının 15-27 Kasım tarihleri arasında adına kayıtlı Messenger hesabı üzerinden 12 yaşındaki kız öğrenciye “Görüntüyü aç”, “canım”, “uyuduğunda görüntüyü aç göreyim seni” ve “sen ister misin göresin” mesajlar attığını söyledi.

Polis memuru Kesat, 28 Kasım tarihinde ailesi ile birlikte adli şubeye gelen 12 yaşındaki kız çocuğunun şikâyette bulunduğunu, okul şoförü olan zanlının kendisine defalarca mesaj attığını, bu mesajlardan tedirgin ve rahatsız olduğu için önce durumu okul öğretmenlerine anlattığını, ardından da ailesine anlattığını söylediğini kaydetti.

Fezile Kesat, zanlının aynı gün adli şubeye celp edildiğini ve atılan mesajlarla ilgili izahat istendiğini söyledi. Polis memuru Kesat, zanlının 12 yaşındaki kız çocuğu ile Messenger’de arkadaş olarak mesajlaştıklarını, çocuğun ailesinin elektronik eşya sattığını bildiği için eşya satın almak niyeti ile ve eşyaları görmek için görüntülü olarak konuşmak istediğini iddia ettiğini belirtti. Kesat, “sen de görmek ister misin” mesajıyla ilgili ise izahatta bulunamadığını söyledi. Kesat, zanlının akabinde görüntülü konuşmakla ilgili bir yanlış yapmış olabileceğini söylediğini aktardı.

Polis, müşteki çocuğun ayrıca zanlının kendisine Whatsapp’tan da “Günaydın”, “nasılsın”, “uyan” şeklinde mesajlar attığını ancak o mesajları sildiğini söylediğini aktardı.

Polis: Zanlının mantılı izahatı yok

Kesat, 58 yaşında olan zanlının 12 yaşındaki çocukla arkadaşlık kurup attığı mesajlarla ilgili mantıklı bir izahatta bulunamadığını ifade etti.

Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, suçlamaları kabul etmediğini ve davalarını kabul etmediğini kaydeden polis, davalarında hazır olması için teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, iki kefilin 200’er bin TL kefalet senedi imzalaması şartları ile zanlının tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar