FutbolKöşe YazarlarıSpor

Gönyeli ağır yaralıFutbolda 12’inci haftanın açılış maçında Göçmenköy ile Gönyeli, özellikle son yarım saati heyecanlı bir futbol izletti bizlere. Gönyeli maça son 3 haftada puan alamadan çıkarken, Göçmenköy ise yeni teknik direktörü ile geçtiğimiz hafta çıktığı ilk maçında deplasmandan 1 puanla dönerken, ilk kez kendi sahasında taraftarı önüne çıktı. İlk devre Göçmenköy açısından pek de iyi geçti diyemeyiz.

Hücuma çıkmakta ve organize atak geliştirmekte zorlanan Gönyeli karşısında savunmadan çıkıştaki pas hataları, orta alanda doğru pas tercihleri yapılmaması ve Gönyeli ceza sahasında da kötü son vuruşlar Göçmenköy taraftarlarında sıkıntı yarattı.

İlk 45 dakikada etkisiz kalan Gönyeli karşısında erken golü bulup 1 topu da direkten dönen Göçmenköy kendi kalesinde ise tehlikeli pozisyon vermedi.

İkinci devrenin hemen başında Gönyeli savunmasının hatasından golü bulan Göçmenköy, 2-0’dan sonra bile üstün oyun sergileyemedi.

Buna karşılık etkisiz futbol oynayan Gönyeli’de ise 2-0 geriye düşüp oyun disiplininden kopma beklerken, maça tutunma ve direnç gördük. Tıpkı geçtiğimiz haftaki Merit Alsancak Yeşilova maçında olduğu gibi. Sahasında 3-0 geriye düştükleri MAY karşısında skoru 3-2’ye getiren ve beraberlik golü için baskı kuran Gönyeli, dün akşam da Göçmenköy karşısında ayni performansı sergiledi.

Özellikle Sabri’nin oyuna girmesinden sonra, Eray hücum bölgesine çıktı, Tufan savunmanın ortasına alındı ve bu saha dizilişi ile Gönyeli’nin etkili atakları başladı. Sabri’nin oyuna girmesinden sonra açıkçası Felix’in de Efosa’nın da verimi arttı. Hem kanatlardan hem göbekten Göçmenköy kalesine yüklenen Gönyeli penaltıdan farkı bire indirdikten sonra Göçmenköy’de panik başladı ancak Gönyeli beraberlik golünü bulamadı. Gönyeli’nin risk aldığı anlarda Göçmen de net pozisyonlar bulurken kaleci Kemal farkın ikiye çıkmasına izin vermedi. Göçmenköy’de Okoli’nin dün kötü performansı karşısında Joseph sahneye çıkarken Derviş hocam Kemal Uçaner’i kenara alma konusunda bence acele etti. Gönyeli’den Sabri’nin 59’da oyuna girmesi, Göçmenköy’de ise 63’te Kemal’ın oyundan alınması Göçmenköy için sıkıntı yaratsa da Göçmenköy maçı 2-1 kazanmayı başardı. Gönyeli ise üst üste 4’üncü mağlubiyetini aldı.
Başa dön tuşu