Ölümden 10 metreyle kurtuldular - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Ölümden 10 metreyle kurtuldular

Ana gövdesi Taşkent’e düşen füzenin parçalarından biri de Dikmen’de Hakan Yüceyim isimli vatandaşın evinin avlusuna düştü. Yüceyim, ailesi büyük şok yaşadı

Pınar BARUT


Taşkent’te ana parçası bulunan füzenin ateşleme kısmı Dikmen’de Yüceyim ailesinin evinin avlusuna düştü. Hakan Yüceyim, olay anını ve sonrasında yaşananları Havadis’e anlattı.

Hakan Yüceyim, saat 00:35 sularında evlerinin bahçesinden gelen büyük bir gürültüyle uyardıklarını, bir dakika sonra daha şiddetli bir ses duyduklarını söyledi.

Hakan Yüceyim yaşadıkları şoku hala atlatamadıklarını ifade etti.

Sesin gelmesiyle birlikte evin bahçesine çıkan aile üyeleri salonun 10 metre ilerisindeki noktaya düşen büyük metal parçayı gördükleri anda polise haber verdiklerini dile getirdi.

“Büyük şok. Geceyi Lefkoşa’da geçirdik”

Olay yerine giden polisin kendilerine evi boşaltmasını söylediklerini belirten Hakan Yüceyim şunları anlattı:

“Gece ilk gürültü ile ev adeta sarsıldı ve hepimiz yataklarımızdan fırladık. Oğlumla bahçeye çıktığımızda gördüğümüz manzara karşısında şok olduk. Ne olduğunu anlayamadığımız büyük bir metal parçanın bahçemize düşüp toprağı 1 metre kadar deldiğini gördük. Hemen polise haber verdik. Gelip inceleme yaptılar ve tedbir amaçlı evi boşaltmamızı istediler. Göçmenköy’deki aile büyüklerimizin evine gittik. Eğer cisim 10 metre daha sağa düşseydi salonumuzun ortasına denk gelecekti.

Sabah 10:00 gibi yetkililer parçayı aldılar ve biz de evimize giriş yaptık.”

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar