Olaylı final Dikmen’in - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Spor

Olaylı final Dikmen’in

Olaylı final Dikmen’in

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda dün gece Hentbol Büyük Erkekler 2. Lig finalinde çıkan olaylar neticesinde Dumlupınar’ın sahadan çekilmesi ile sonlandı ve Dikmen lig şampiyonu oldu

Ezgi YILMAZ-Mustafa ŞENAL


Hentbol Büyük Erkekler 2. Lig finalinde D

Dumlupınar sahadan çekilince Dikmen hükmen galip gelerek şampiyon oldu.
Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda dün gece Hentbol Büyük Erkekler 2. Lig finalinde çıkan olaylar neticesinde Dumlupınar’ın sahadan çekilmesi ile sonlandı ve Dikmen lig şampiyonu oldu.
Karşılaşma çekişmeli başladı ve ilk yarının 20. dakikasında 12-8 Dikmen önde iken Dumlupınar’ın yedek oyuncusu ile maçın gözlemcisi Mehmet Öksüzoğulları ile oyuncu arasında sözlü tartışma yaşandı. Tartışmalar devam etti ve hakem de oyuncuya iki dakika cezası verdi. Dumlupınar’ın iki oyuncusu daha itirazdan dolayı iki dakika cezası ile cezalandırıldı. Gözlemci, maçın hakemleri ile federasyon başkanı bir toplantı yapıp geri geldiler. Dumlupınar oyuncuları sözlü tartışmalara devam ettiği ve sarı-kırmızılı yönetici takımı maçtan çekti.
Karşılaşmayı da Dikmen 12-8 kazanarak şampiyon oldu. Bu arada kupa törenine Dumlupınar katılmazken, üçüncülüğü ise Lefkoşa Güreş Kulübü’nü 29-23 yenen Orta Doğu kazandı.

Foto: Mustafa Şenal

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar