Okçuluk Federasyonu tarafından 2018 yılında organize edilen müsabakalarda kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri geçtiğimiz pazar günü düzenlenen “Başarı Ödülleri” gecesinde verildi.
2018 yılı açık alan sezonunda tüm yarışmalarda birincilik elde ederek yenilgisiz olan 3 sporcuya da üstün başarı ödülü takdim edildi.Federasyona bağlı bulunan 13 okçuluk kulüp, dernek ve birlik başkanlarına da federasyon yönetim kurulu tarafından sezondaki katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür plaketleri verildi.
Gecede ayrıca sezon boyunca en fazla başarılı sporcu yetiştiren antrenörler de ödüllendirildi.
Ödül alanların listesi şu şekilde:
Süper Minik Kız Kategorisi
Okçu Kulüp Puan
1.Damla Akar GAÜ 714
2.Melinay Yağız Yenikent 613
3.Aybike Birol Ferdi 438
Süper Minik Erkek Kategorisi
Okçu Kulüp Puan
1.Kuzey Deniz ASB 739
2.Ege Bahçeci GÜZOK 624
3.Algın Kömürcüler Ferdi 376
Minik Kız Kategorisi
Okçu Kulüp Puan
1.Işık Tez GAÜ 1050
2.Deniz Yalçın GAÜ 833
3.Şerife Keleş GAÜ 832
Minik Erkek Kategorisi
Okçu Kulüp Puan
1.Berkin Altındağlı GAÜ 1147
2.Hasan Bilgehan MGA 1032
3.Salih Mıstıkoğlu Yenikent 978
Yıldız Kız Kategorisi
Okçu Kulüp Puan
1.İdal Kutluhan Yenikent 1817
2.Erin Çiftçi GÜZOK 973
3.Sedef Kervanlı GÜZOK 971
Yıldız Erkek Kategorisi
Okçu Kulüp Puan
1.Çetin Erdinç GÜZOK 2028
2.Çağın Mannaş Yenikent 1372
3.Mustafa Alpcan GÜZOK 1332
Genç Kız Kategorisi
Okçu Kulüp Puan
1.Pembe Uluç GÜZOK 1848
2.Sadıka Cemmedo İskele 878
3.Meryem Boran GAÜ 799
Genç Erkek Kategorisi
Okçu Kulüp Puan
1.Melih Yağız Yenikent 1613
2.Osmancan Şeker MGA 1419
3.Arçın Çelikesmer MGA 1155
Olimpik Kadın Kategorisi
Okçu Kulüp Puan
1.Fatma Y. Kutluhan Yenikent 1314
2.Gülhanım Çakal GAÜ 854
3.Zühre Üner Ferdi 549
Olimpik Erkek Kategorisi
Okçu Kulüp Puan
1.Muammer Bulancak BÜY 2132
2.Muharrem Kural GÜZOK 1906
3.Selçuk Doğan GÜZOK 1711
Makaralı Kadın Kategorisi
Okçu Kulüp Puan
1.Ayşen Tez GAÜ 2573
2.Uysal Oldaç BÜY 1867
3.Bahire Beşiktaş BÜY 780
Makaralı Erkek Kategorisi
Okçu Kulüp Puan
1.Osman Tez GAÜ 2611
2.Hüseyin Mıstıkoğlu Yenikent 2597
3.Serkan Taydaş BÜY 2579
Üstün başarı ödülü alan sporcular
Ayşen Tez GAÜ Yenilgisiz
Pembe Uluç GÜZOK Yenilgisiz
Çetin Erdinç GÜZOK Yenilgisiz