KıbrısManşet

Öğrenci diye gelip gençleri zehirliyorlar


Ülkeye öğrenci statüsü ile giriş yaparak, uyuşturucu ticareti yapan Nijeryalı üç kişi daha tutuklandı

 

Devrim DEMİR

Ülkede yaygınlaşan uyuşturucu suçları hız kesmiyor. Kendilerini öğrenci gibi gösterip ülkede okumak yerine uyuşturucu tacirliği yaparak kalan üç Nijeryalı daha önceki gün Narkotik ekiplerinin Lefkoşa’da düzenlediği uyuşturucu operasyonunda tutuklandı.

Alınan bilgi üzerine Lefkoşa’da bir evde tespit edilen Nijerya uyruklu Adegbayboyega Aladegba, Charles Dawuda Danbaki ve Hüssein Kehinde İpaye isimli zanlılar tasarruflarında 5 gram bonzai ile yakalandı.

30 adet kâğıt parçasına sarılı toplam 5 gram bonzai uyuşturucu maddeyi, 17 Ocak tarihinde tanımadıkları bir kişiden satın aldıklarını iddia eden zanlılar, dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan, zanlılar aleyhinde soruşturmanın devam ettiğini belirterek 3’er gün tutuklu kalmalarına karar verdi.

 Adegbayboyega Aladegba, Charles Dawuda Danbaki,  Hüssein Kehinde İpaye

Ülkedeki statüleri belli değil

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mehmet Sevinç, zanlıların önceki gün Lefkoşa’da saat 16.00-16.30 saatleri arasında gerçekleşen uyuşturucu operasyonunda tutuklandıklarını anlattı.

Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlı Adegbayboyega Aladegba’nın üzerinde 100 miligram bonzai bulunduğunu, devam eden aramalarda ise 30 ayrı kâğıt parçasına sarılı 5 gram bonzai bulunduğunu söyledi.

Sevinç, zanlıların söz konusu uyuşturucu maddeyi 17 Ocak tarihinde Lefkoşa’da aldıklarını itiraf ettiklerini belirtirken, konu maddenin miktarının ise henüz tespit edilmediğini kaydetti.

Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden Sevinç, alınması gereken ifadelerin olduğunu, zanlıların ülkedeki konumunun ise araştırılacağını kaydederek 3’er gün tutukluluk talebinde bulundu.

 

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı