YaşamYemek

ODTÜ Kıbrıs’ta Dünya mutfakları bir araya geldi


ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusunun geleneksel Uluslararası Yemek Festivali büyük coşkuyla kutlandı

42 farklı ülkeden gelen öğrencileri ile uluslararası kampüs olma niteliği taşıyan ODTÜ Kıbrıs’ın Uluslararası Yemek Festivali öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Dünyanın her yerinden farklı kültürlere sahip öğrencilere kapılarını açan ODTÜ Kıbrıs, kampustaki kültürel zenginliği her sene Uluslararası Yemek Festivali ile kutluyor. Katılımcılara farklı kültürlerin yemeklerini tatma şansı veren etkinlik, istendiğinde kültürel çeşitliliğin büyük bir zenginliğe dönüşebileceğini de kanıtlıyor. Etkinlik bu yıl 25 Mart Pazar günü gerçekleşti.

Damaklar Dünya Kültürleri ile Şenlendi

Öğrencilerin geldikleri ülkelerin mutfaklarını tanıtmak için stant açtığı etkinlikte jüriler de ülkelerin yemeklerini değerlendirerek notlandırdı. Jüri oylamasının sonucunda Suudi Arabistan ekibi üçüncü, Ruanda ekibi ikinci ve Pakistan ekibi birinci olarak ödül kazandı. Yoğun ilgi gören etkinlikte öğrencilerin hazırladığı tüm yemekler kısa sürede tükendi. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte yemeklerin tadılmasının ardından öğrenciler ülkelerinin müzikleri eşliğinde dans etti.

Kıbrıs Masasına Özel İlgi

Etkinliğin en çok ilgi gören masalarından biri ise Kıbrıs ekibinin masası oldu. Tamamı ev yapımı, el emeği ürünlerden oluşan masada yer alan molehiya, bulgur köftesi, zeytinli hellimli, herse, fırın makarnası ve limonata büyük ilgi gördü.

ODTÜ Kıbrıs’ın kültürel çeşitliliğe verdiği önemi gözler önüne seren etkinlikte katılımcılar ve öğrenciler farklı kültürleri tanımanın ve tatmanın heyecanını yaşadı.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı