Ocak, zevkten 4 köşe - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Eylül 24, 2023
Köşe Yazarları

Ocak, zevkten 4 köşe

Bu sezon birlikte yükseldikleri Süper Lig’de; yabancıları Victor ve Amani’nin fevkalade performansına rağmen “Aradığını bulamayan” 11. Değirmenlik ile mevcut kaliteli futbolcu portföyüne karşın “Bekleneni veremeyen” 13. Türk Ocağı, dün 20 Temmuz Stadı’nda karşı karşıya geldi. Altı puan değerindeki “Dipten” kurtulma mücadelesini 4-1 kazanan Türk Ocağı, hem evinde ilk galibiyetini aldı, hem de ikinci devredeki görüntüsü ile taraftarına “Umut” verdi.

Her iki takım da karşılaşmaya kontrollü başladı. Türk Ocağı; Mustafa Akış, Ertaç, Kaan ve İsmet’ten oluşan geri dörtlüsünü, havadan ve yerden “Dalga kıran” gibi kullanmaya ve rakibinin tehlikeli silahları olan Victor ve Amani’yi de kontrol etmeye çalıştı. Ayrıca, başta Salih Say olmak üzere, Mustafa Ercan, Deniz ve Yunus ile de, bloklar arasındaki irtibatı sağlamaya, Cetric ve özellikle Dinopeter’e gol yolları üretmeye çalıştı.
Değirmenlik ise; orta alanı kalabalık tutup, Celal desteğinde organize edilen kontra ataklarla da, Victor ve Amani’ye pozisyon hazırlama düzenine dayalı klasik oyun şablonunu kullandı. Ve ilk etapta tutan bu plan ile de, 12. dakikada Amani vasıtasıyla golüne kavuştu. Ancak, hiç görülmeyen Victor gibi, golden sonra da Amani ortadan kaybolunca, Türk Ocağı daha fazla sahada görülmeye başladı ve 25. dakikada da, Dinopeter’in ayağından 1-1’lik beraberliğe ulaştı. Ve ilk devre, her iki takımında futbol adına ortaya önemli bir şey koyamadığı, tatsız, tuzsuz ve pozisyonsuz “Orta Oyunu” şeklinde nihayetlendi.
İlk devreye nazaran daha hareketli olan ikinci devrede, skoru koruma içgüdüsü ile oyuna başlayan Değirmenlik’in kendi kabuğuna çekilmesi, Türk Ocağı’nın rakip alanda daha fazla görülmesine neden oldu. Bu arada Ocak, topla ne zaman vedalaşacağına bir türlü karar veremeyen Dinopeter’in “Artistik” şov ve seyirciyi “Etkileyen” oyunu ile de oyunu iyice kontrolüne aldı. Ve gol de, organize olmasa da, baskı altındaki Değirmenlik’in, yapacağı hatadan beklenir oldu. Nitekim öyle bir hatayı değerlendiren Kaan 2. Ocak golünü kafa ile ağlara bıraktı. Devamında da; bariz gol şansını ihlal eden Gençali ile düşürülmesinden kaynaklanan penaltılarının verilmemesine itiraz eden Amani’nin oyun harici kalması ile dokuz kişi kalan Değirmenlik teslim bayrağını çekti. Murat’ın 3. ve Ertaç’ın da, gol sonrası yaptığı hareket nedeniyle atılmasına neden olan nefis frikik golü maçın skorunu belirledi.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar