Ocak kafada düşmüş - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Köşe Yazarları

Ocak kafada düşmüş

Süper Lig’de son sıradaki Göçmenköy’ün üzerinde direk küme düşme hattında bulunan Türk Ocağı, 4 puan gerisindeki Hamitköy’e konuk oldu dün. Demek istediğim puan veya puanlara daha fazla ihtiyacı olan Türk Ocağı idi ancak ne görüntü böyle oldu, ne mücadele böyleydi.
Hamitköy maçı kazanmaya inanmış, maça daha iyi hazırlanmış ve hatta bu ligde kalmak istediklerini oynadıkları futbolla gösterdi.
Henüz 12’nci dakikada 2-0 öne geçen Hamitköy, ilk devreyi 4-0 önde kapatırken, hafta arası Ocak maçında 3 gol atacağını iddia eden Kenneth de verdiği sözü 30’uncu dakika geride kalırken yerine getiren oyuncu idi. Kısaca Ocağın ateşine benzin döken futbolcularında başında oldu.
Ocak’ta kaleci Ali sakatlığı nedeniyle sahada yoktu. Genç kaleci Mehmet de ardı ardına bir birinden talihsiz goller yeğince Ocak adına iş erken bitti. Çağdaş ve Andrew’in de cezaları nedeniyle Hamitköy karşısında mücadele edememeleri, zaten 10-11 kişiyi ancak bulan Ocak takımında çok hissedildi.
Ocak bir kere bu maça iyi hazırlanamamış. Maça nasıl başladığı belli değildi. 3. dakikadan yenik duruma düştükten sonra da nasıl bir organize ve teknikle mücadele ettiklerini anlayamadık. Savunmayı tercih ettiler desem ters olur çünkü maç 30 dakikada 3-0, ilk devre 4-0 bitti. Saldırmayı tercih ettiler desem o da yanlış olur çünkü 90 dakikada 2 pozisyonları 1 golleri var.
E siz kümede kalma adına, en azından play-off hattının içinde bulunma adına, birebir ve direk rakibiniz ile deplasmanda karşılaşırken kendinize bir taktik belirlemezseniz, ne kontrollü futbolu, ne hücum futbolunu oynayamazsınız her boşlukta, her hatanızda kalenizde gol yersiniz. Zaten kadroda önemli eksikler vardı…
Kısada Hamitköy için bu denli dağınık Ocak tam bir piyango gibi oldu. Bu tip maçların adamı Kenneth yine kendini gösterdi ve takımını göğüsledi. Büyük maçlarda da Kenneth sahneye çıkabilseydi kırmızı-siyahlılar kümede kalma tehlikesini bu kadar fazlasıyla yaşamazdı. Yine de dün alınan 6-1’lik Ocak galibiyeti, Hamitköy’ü direk küme düşecek takım olmaktan kurtarırken belki de play-out hattının bile dışına çıkabilirler.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar