Lapta ateşle oynuyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Köşe Yazarları

Lapta ateşle oynuyor

Telsim Süper Ligi ikinci devresinde gösterdikleri performans ile “devrenin takımları” konumuna ulaşan ancak, diğer takımların aldığı “istikrarsız” sonuçlar nedeniyle, “matematiksel” olarak muhtemel play-out baraj sıkıntısından kurtulamayan Doğan Türk Birliği ve Lapta takımlarının, bir yerde de “bölge derbisi” özelliği taşıyan karşılaşmasında, daha iyi “oynayan” değil, fırsatları daha iyi “değerlendiren” Doğan, derin bir ohhhh çekti. Ve Lapta’yı “kaderi” ile baş başa bıraktı. 2-1.
Doğan Türk Birliği karşılaşmaya, fayda ve zarar yüzdeleri daha önce görüldüğü halde, yine de müdafaada, “gelenekselleşmiş” adam-adama savunma ile başladı. Zuma, Dennis ile. Defansif görevini yürütürken, ofansif görevini “mecburen”! yürütemeyen Serdar, oyuna sonra giren forvet Yusuf ile. Çok korkulmuş olacak ki Mustafa Kılıç, kupada penaltı kaçıran forvet Prince ile en geride de Çağan “libero” oynadı. Bu durumda orta saha koordinasyonu, “her zamanki gibi” otomatikman aksadı. Ve Raif, üçüncü ve ikinci bölge arasında gitti-geldi ve pozisyon organize edemedi. Tıpkı, ilk dakikalarda “başarılı, ancak zaman ilerledikçe oyundan düşen” Özenç gibi. Bu durumda, ikinci bölgesi olmayan bir takımda, üçüncü bölgeye kim yaklaşacak ve olumlu final pasları ile Sabri ve Kenan’a gol yolları hazırlayacak? Yoksa, bugün verimsiz olan Aydın ve Salih’in kanat bindirmelerinden mi medet umulacak? Allahtan, düne kadar ilk 11’de oynaması tartışılan, ancak bugün, aldığı dördüncü sarı kartın yaratacağı “depremin” hesapları yapılmaya başlanan genç Kenan vardı. Ve attı ve takımı rahatlattı.
Lapta’ya gelince. Ahmet Coşkun’un varlığının önemi, bu karşılaşmada bir defa daha anlaşıldı. Meğerse atom karınca, sahada basmadık yer bırakmayınca, rakip müdafaanın “balans” ayarını ve rakibin “oyun düzenini” allak bullak ediyormuş? Oynamayışı Doğan için büyük bir şans oldu. Çünkü Ahmet Coşkun’un hem skor üretme becerisi, hem de ikinci bölgelerini iyice “felç” edecek adam markajı sorunu ortadan kalkmış oldu. Sonuçta, mevcut puan durumu dikkate alındığında, Doğan gibi Lapta’da bugün bekleneni veremedi. Lapta’yı, hafta ortası oynanan Kupa yarı finalinin “fizik” olarak etkilediğine “inanmıyorum.” Ancak, Atom karıncasız ortaya çıkan “mental” karmaşayı kabul ediyorum. Lapta, Ahmet Coşkunsuz oynamayı beceremedi. Ayrıca Lapta, topla oynama yüzdesi rakibine nazaran daha yüksek olmasına rağmen “hovardaca” harcadıkları pozisyonlar yüzünden mağlup oldu. Doğan bu galibiyet ile iyice rahatladı, Lapta ise geleceğini gelecek haftalara bıraktı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar