Sigorta Vurgunu Her Yerde - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 22, 2024
Kıbrıs

Sigorta Vurgunu Her Yerde

Sigorta Vurgunu Her Yerde

Girne’de meydana gelen polis-kaporta şirketi-sigorta şirketi çalışanlarının karıştığı vurgun olayının ardından şimdi de sahte trafik kazası düzenleyerek polis ve sigorta şirketlerini kandırıp sigortadan para alan bir suç çetesi ortaya çıktı. Benzeri bir olay önceki gün Girne bölgesinde meydana gelirken, neredeyse ülkenin her yerinde sahte kaza planlayarak sigorta şirketinden para temin eden çetenin bir diğer ayağı ise Mağusa’ya bağlı Tatlısu’da yakalandı.
Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Tatlısu Polis Karakolu’nun soruşturması üzerine Tatlısu ve Geçitkale anayolunda sahte kaza düzenleyerek sigortadan para aldıkları tespit edilen Resul Kurtoğlu, Serap Öztaşdönderen, Hikmet Bestami Vural, Ahmet Calayır ve Mehmet Biçakcı tutuklanarak dün sabah saatlerinde Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak haklarında tutukluluk süresi alındı. Suçla bağlantısı olduğu tespit edilen Bekir Erişmen ise Girne’de benzer bir suç işlediği gerekçesiyle Girne polisi tarafından tutuklanarak önceki gün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı
Sahte kaza, gerçek oldu
Konu hakkında mahkemede ifade veren polis çavuşu Feray Seracı, sigortadan para almak için zanlı Resul Kurtoğlu, Serap Öztaşdönderen ve Hikmet Bestami Vural’ın düzmece kaza planı yaptıklarının sahte kazanın gerçeğe dönüşmesi ile ortaya çıktığını açıkladı. Kurtoğlu’nun, Girne Polis Müdürlüğü’nde benzeri suçtan tutuklu olan Bekir Erişmen ile birlikte 4 Mart tarihinde JG 469 plakalı aracı aldıklarını anlatan polis, aracı Erişmen’in kullandığı sırada gerçekten kaza yaptıklarını söyledi. Seracı, kaza ile ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında Öztaşdönderen ile nişanlısı Vural’ın, sigortadan para almak için önceden düzmece kaza planladıklarını ve araç sahibi Vural ve Öztaşdönderen’in isteği doğrultusunda düzmece kazayı zanlı Kurtoğlu’nun üstlendiğinin tespit edildiğini açıkladı.
Polise giderek suçu kabul etti
Polis mahkemede, 4 Mart gecesi Resul Kurtoğlu’nun polise giderek yalan beyanda bulunup kazayı tek başına kendisinin yaptığını söyleyip polise kayıt tutturduğunu açıkladı. Konuyla ilgili soruşturmasını derinleştiren polis, araç sahibi Hikmet Bestami Vural’ın ceza puanlarını gerekçe göstererek kazayı Resul Kurtoğlu’nun üstlenmesini sağladığının tespit ettiğini kaydetti.
Olay şüphe çekti
Bekir Erişmen’in hep aynı bölgede ve aynı saatlerde kaza yaptığını tespit eden sigorta şirketi Erişmen hakkında Girne polisine şikayette bulundu. Erişmen’in adına ödenen tazminat miktarlarının fazla olduğunu tespit eden sigorta şirketinin polise yaptığı şikayet üzerine ortaya çıkan olayda kazayla ilgili JG 469 plakalı araç için 25 bin TL ödeme yaptığı öğrenildi.
Kazalı araçlar çekici üzerinde kaza yerine getirildi
Sahte kaza olaylarını detaylı bir şekilde soruşturan Tatlısu polisi, Bekir Erişmen’in karıştığı başka bir sahte kaza olayını da ortaya çıkardı. Polis, soruşturma kapsamında 26 Şubat tarihinde Tatlısu-Geçitkale arasında zanlı Mehmet Biçakcı’nın yönetimindeki DE 602 plakalı araç ile Bekir Erişmen yönetimindeki GB 888 plakalı aracın çekiciler üzerinde olay yerine getirilerek olmamış bir kazayı olmuş gibi gösterdiğini tespit etti. Mahkemede, zanlı Biçakcı’nın, polise kaza yaptığı yönünde yalan ifade verdiğini belirten polis, GB 888 plakalı araç için Zürih Sigorta’dan 70 bin TL ödeme yapıldığını açıkladı. Biçakcı’nın daha önce de Girne’de aynı şekilde düzmece kaza yaptığının tespit edildiği belirtildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar