KıbrısManşet

Nur Nadir’in yargılandığı hakaret davası sonuçlandı
Sosyal medya hesaplarından gazetecilere yönelik iftira hakaret içeren video yayınlayan Kıbrıs Gazetesi Kurucu Başkan Yardımcısı Neriman Nur Nadir Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargılandı ve dava masrafları dahil 15 bin Türk Lirası ödemesine hükmedildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla huzurunda görülen davanın kararı dün açıklandı.
Mahkeme, ilgili videoda davacı Başaran Düzgün’ün adının farklı şekilde söylenmiş olmasına rağmen makul bir insanın bu videoyu izlediğinde bahsedilenin  davacı olduğunu  anlayabileceğini belirtti.  Yargıç Hacımulla  Nur Nadir’in Avukatı Seyhan Yıldırımbora’nın yaptığı savunma atıfta bulundu ve tüm müdafaa sebepleri değerlendirildiği zaman herhangi haklı bir müdafaa sebebin olmadığına bulgu yaptı. Videoda üç gazetecinin adını farklı şekilde söyleyerek tehlikeli, bulaş riski olan ve akıl hastası olduklarına ilişkin beyanları bulunan Nur Nadir’in sözlerinin zem ve  kadih  (hakaret ve iftira) içerdiğini ve davacıya 10,000 lira tazminat ve 5,000 lira dava masrafı  ödemesi hususunda  karar üretti.Mahkemede Davacıyı Avukat Deniz Düzgün temsil etti.

Ne demişti?

 

Nur Nadir, 25 Şubat 2021 tarihinde yayınladığı videoda şunları söylemişti:

“Alo,Covid akıl hastanesi değil mi? Bir ihbarda bulunmak istiyorum lütfen. Sonuçları pozitif temaslı, hastalıklı ve bulaş riskleri çok yüksek tehlikeli cinsleri ihbar etmek istiyorum. Bunlar insan görünümlü hayvan. Yazıyorsunuz değil mi? Kışkış ailesi, ikincisi Iseyin Bideci ve Başaramayan Bozuk. Şimdilik dahası var ama bu kadarını vereyim sonradan tekrardan veririm isimlerini. Ne zaman gideceksiniz onları almaya? Nereye tıkayacaksınız peki? Hayvanat bahçesine mi? Şahane. Peki ne kadar sürekle kalacaklar? Ömür boyu da kalabilirler hiç sıkıntı değil. Çok teşekkür ediyorum sağolun.”Başa dön tuşu