Magazin

Nükhet Duru’dan dinç kalma sanatı


ENERJİSİ TÜYOLARINDA SAKLI:

Türkiye’nin güzelliği ve enerjisiyle yıllara yenilmeyen sanatçısı Nükhet Duru günlük rutinini ve sahne ritüellerini sevenlerine anlattı  

 

Türk Pop Müziği’nin güçlü sesi Nükhet Duru, güzelliği ve enerjisiyle yıllara meydan okuyor. Ünlü sanatçı, çarpıcı detaylarla dolu sahne ritüellerini paylaştı. Ünlü sanatçı gündelik yaşantısından beslenme alışkanlıklarına varıncaya kadar yaşamına yön veren detayları anlattı.

İşte güzelliğiyle beğeni kazanan Nükhet Duru’nun hayranlarıyla paylaştıkları:

 

Az yemek, çok uyku

Konser günlerinde diğer günlere göre nispeten daha geç uyanıyorum. Greyfurtla güne başlayıp ardından hafif bir kahvaltı yapıyorum. Konser günlerinde sahne performansı bitene kadar yediğim tek yemek neredeyse budur. Nadiren öğle saatlerinde ufak bir şeyler atıştırırım ama kesinlikle sahneye tok karınla çıkmam. Bol su, bitki çayı ve Türk kahvesi içmeyi tercih ediyorum.

 

Önce dinlenme, sonra egzersiz

Konser yurt içindeyse mutlaka erken saatlerde o şehre ulaşırım. Konser saatine kadar 1-2 saatlik uykunun ardından odamda dinlenmeyi tercih ederim. Yurt dışındaki konserlerime ise bir gün önceden gider ve dinlenirim. Dinlenme sonrası 2 saat kadar sürecek olan ısınma egzersizlerime başlarım. Özel hoca eşliğinde düzenli pilates yaparım. Önce 30-40 dakika vücudumu ısıtır ardından ses egzersizlerine geçerim. Haftada iki gün şan hocasıyla çalıştığım için tekrar etmeye alışkın olduğum ses egzersizlerini yaparım. Sahneye çıkmadan önce mutlaka orkestrayla repertuvarın üzerinden geçerim.

 

Kıyafetlerim benim marifetim

Sahne kıyafetleri konusunda çok özenli ve titizimdir. Her konser için yeni kıyafetler tasarlandığından, hazırlanma sürecim konser tarihinden en az 2 hafta kadar önce başlar. Kumaşlarımı kendim seçerim. Bazen kumaşları almaya bile gittiğim olur. Bu işleri gerçekten büyük zevkle ve severek yaparım. Kullanılacak taş, payet, her türlü aksesuarı bizzat seçerim. Kostümlerimin tasarımını ve çizimini de genellikle kendim yaparım.

 

Makyajda ustayım

Sevdiğim ve sakin bir müzik eşliğinde makyajımı kendim yaparım. Tıpkı dikiş işleri gibi makyaj da özel ilgi alanımdır. Çok iyi bilirim, çok severim bu nedenle de kesinlikle başkasının makyajımı yapmasını istemem. Makyajımın bitmesinin ardından kuaför saçlarımı yapar. Saçlarımın modelinde de kostümlerimin genel tarzında da oldukça istikrarlıyımdır, sahne arkasında deneylere pek yer vermem.

 

Son dokunuş parfüm

Tüm bu hazırlık sürecinde asistanlarım, ekip arkadaşlarım etrafımdadır. Makyaj da bittikten sonra asistanımın yardımıyla elbisemi giyerim. Ardından parfüm ritüelim başlar. Elbisemin ve bedenimin şahane koktuğundan emin olduktan sonra sahneye çıkarım.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı