Nisanda Deniz Keyfi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Kıbrıs

Nisanda Deniz Keyfi

Nisanda Deniz Keyfi

Nadire KRAŞLIOĞLU
KKTC genelinde hava sıcaklığının yükselmesi nedeniyle Mağusalılar ve şehre gelen yabancı turistler, bölgedeki piknik alanlarına ve plajlara akın etti. Sıcak ve güneşli havayı fırsat bilen turistler ve vatandaşlar, denize girerek büyük keyif yaşadı. Güneşli havanın tadını çıkarmak isteyenlerin bazıları ailesi ve sevdikleri ile piknik yapmayı tercih ederken, bazıları ise sıcak havayı fırsat bilerek deniz sezonunu başlattı. Şezlonglar üzerinde güneşlenerek sıcak havanın tadını çıkaranların yanı sıra, sıcak havadan bunalanlar ise yüzmenin dışında plaj voleybolu, futbol gibi etkinlikler yaparak güneşin ve kumun tadını çıkardı.
Hafta sonunu fırsat bildiler
Hafta sonunu da fırsat bilen vatandaşlar dün Gazimağusa’da, plajları renklendirdi. Gazimağusa’da vatandaşlar özellikle Glapsides, Palm Beach, Bedis ve Silver Beach gibi büyük plajlara giderek serinleme fırsatı buldu. Palm Beach’i genellikle yerli halk ve Kıbrıs’ın güneyinden gelenler tercih ederken, Glapsides’te ise daha çok Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ) öğrenim gören yerli ve yabancı öğrenciler vardı. Yeniboğaziçi bölgesinde bulunan ve yeşil bitki örtüsüne daha yakın olan Silver Beach’i ise bölge halkı ve turistler daha fazla ziyaret etti.
Mangallar yandı
Havaların ısınmasını fırsat bilen vatandaşlar, hafta sonunda piknik alanlarına da akın etti. Güzel havanın hafta sonu ile birleşmesini fırsat bilen bölge halkı, çoluk çocuk genç yaşlı demeden soluğu piknik alanlarında aldılar. Hafta içi yoğun geçen iş ve okul temposundan sıyrılarak sevdikleri ile keyifli vakit geçirmek isteyen öğrenci ve vatandaşlar piknik yapmak için Bedis Piknik Alanı’nı tercih etti. Mangal yakarak hafta içinden farklı bir gün geçiren vatandaşlar, çocukları ile ip atlayıp top oynayarak keyifli bir gün geçirdi.
Çevre kirliliği moral bozdu
Geçtiğimiz günlerde ailesi, çocukları ve arkadaşlarıyla piknik alanında güzel bir gün geçiren bazı vatandaşların evlerine dönerken bıraktıkları çöpler ise hem tepkiye hem de çevre kirliliğine neden oldu. Piknik alanına geldiği sırada karşılaştığı manzaraya gözlerinin inanamadığını aktaran halk, tepkisini dile getirerek, “Yediğimiz içtiğimiz çöpleri yere atmak yerine toparlayıp çöp kutularına atsak, hem biz hem de bizden sonra gelecek olanlar çevreyi temiz bulacak” şeklinde konuştu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar