Yaşam

Nevresim Takımı Seçmenin İncelikleri


Yatak odası için tercih edilen tekstil ürünlerinden birisi olan nevresim takımı, hem konforlu bir uyku deneyimi yaşamak hem de yatak odalarının şıklığı için oldukça önemlidir. Özellikle yaşamamızın üçte birini yatakta uyuyarak geçirdiğimizi düşünürsek nevresim takımlarının önemi daha iyi anlaşılacaktır. Eğer sağlıksız ve kalitesiz nevresim takımları arasından tercihte bulunulursa, bu durum hem uyku hijyenini hem de yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyecektir. Peki, nevresim takımı seçmenin incelikleri nelerdir?

Nevresim Takımları Kaliteli Malzemelerden Üretilmiş Olmalı

Çarşaf ve nevresim takımı satın alırken en önemli noktalardan birisi nevresimin üretildiği kumaştır. Hem uyku kalitesi hem de sağlık açısından nevresimlerin kaliteli kumaşlardan imal edilmesine dikkat edilmelidir. Bu anlamda pamuklu nevresim takımı tercih edilmelidir. Çünkü pamuklu kumaş nefes alır özelliktedir ve sağlıklıdır. Bunun yanında sıcak yaz aylarında yakmaz ve kışın ise ısıtır. Ancak pamuklu nevresimler arasından tercihte bulunurken %100 pamuktan üretilmiş olmasına özen gösterilmelidir.

Bunun yanında bambu liflerinden üretilen kumaşlar da oldukça sağlıklıdır. Özellikle son dönemlerde organik tekstil ürünlerinin popülerleşmesi ile çok daha tercih edilebilir hale gelen bu nevresim takımlarının tek dezavantajı, diğer kumaş türlerinden üretilen nevresimler ile karşılaştırıldığında renk ve desen bakımından daha az seçeneğe sahip olmalarıdır.

Yatak Ölçüleri Göz Önünde Bulundurulmalı

Tek kişilik ve çift kişilik nevresim takımı arasından seçim yaparken nevresimin rengi, deseni ve kumaşı oldukça önemlidir. Ancak en önemli konulardan birisi nevresimin kullanılacağı yatağın ölçüleridir. Genellikle standart ölçülere sahip nevresimleri bulmak oldukça kolaydır. Ancak kişiler daha büyük ölçülere sahip yataklara uygun nevresimler bulmakta zorlanabilirler. Bu anlamda eğer geniş bir yatağa sahipseniz daha büyük ölçülerde bir çarşaf tercih ederseniz yatağınız çok daha şık görünecektir. Yine yatağınızı saran bir çarşaf ve yorganınızı saran bir nevresim seçmeniz, yatağınızın gece boyunca düzenli kalmasını da sağlar.

Tüm bunların yanında ister çift kişilik isterseniz de tek kişilik nevresim takımı arasından seçim yapın fark etmez. Satın aldığınız ürünün desenleri yatak odanızın dekorasyonu ile uyumlu olmalıdır. Tüm bu noktalara dikkat etmeniz durumunda ihtiyacınız olan en ideal nevresim takımına sahip olabilirsiniz.Başa dön tuşu