Necati Özsoy yazdı. Yenicami-Hamitköy maçının yorumu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 1, 2022
Spor

Necati Özsoy yazdı. Yenicami-Hamitköy maçının yorumu


Necati Özsoy yazdı. Yenicami-Hamitköy maçının yorumu

Süper ligin 8. Hafta açılış maçında Yenicami Fırat’ın kaydettiği golle  3 puanı alan taraf oldu.

Bir hafta önce Doğan deplasmanında galibiyeti son dakika yediği golle kaybeden Hamitköy bu maçta da puan çıkartmak için iyi mücadele etti, pozisyonlar üretti ancak gol atma becerisi gösteremeyince evine eli boş döndü.

Yenicami’de Mehmet Göktaş ve Yasin’in kadroda cezalı ve sakat olmasından dolayı yer almamaları Hamitköy’ün oyun planında daha çok hücüm yapma olanağı sagladı. Mehmet Çavuş’un eksikliği de Yenicami’de ciddi sıkıntı yaratırken bu boşlukta ilk 11’de yer alan Cenker oyunda kaldığı sürede iyi mücacele etti. Emirhan ve Boran savunmada zaman zaman hata yapsalar bile 90 dakika iyi mücadele ettiler. 2. Devrede Hamitköy’den Emanuel Ernest alan savunmasındaki boşluklardan net pozisyonlar buldu fakat hiçbirini gole çeviremedi. Maçın en net pozisyonunu da yakalayan Ernest kaleci ile karşı karşıya topu dışarı vurdu. Bu pozisyon sanırım maçın kader  anıydı. Maçın 2. devresine Fikret hamlesi ile başlayan Yenicami daha çok atak yapmaya başladı. Yan toplarda Sylla yakaladığı pozisyonları gole çeviremedi. 68’de Fırat’ın sol çaprazdan orta şut karışımı vuruşu Hamitköy kalecisi Tolga’nın bakışları arasında gol oldu. Fırat attığı bu şık golle maçın kahramanı oldu.  Bu golle takımına 3 puan kazandıran Fırat yakaladığı net bir pozisyonda kötü vuruş yaparak farkı 2’ye çıkartamadı.

Son 20 dakikada genç oyuncu Asrın hamlesi etkili oldu. Boş alanlarda kazanılacak toplarda pozisyonlar buldu ancak biraz aceleci davranması gole gitmesine engel oldu.

Yenicami’de Hascan takımın orta sahasında çok iyi işler yaptı. Oyunu organize  edip, ileriye taşıdığı toplar, zaman zaman şut denemeleri takımın üstün futbol oynamasında etkili oldu. Alınan galibiyette öne çıkan isimlerden biri de Hascan oldu.

Maçın  hakemi Mehmet Sezener ve yardımcıları iyi yönetim gösterdiler.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar