Necati Özsoy Gönyeli-Çetinkaya maçını yorumladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Spor

Necati Özsoy Gönyeli-Çetinkaya maçını yorumladı


Necati Özsoy Gönyeli-Çetinkaya maçını yorumladı

Süper Lig’de kalma mücadelesi veren iki takım Gönyeli ve Çetinkaya arasındaki karşılaşmada “kazanmak’ iki takımın da hedefiydi

Uzun zaman sonra Gönyeli sahasında maçın öneminden dolayı taraftar da karşılaşmaya ilgi gösterdi. Güzel atmosferde ev sahibi Gönyeli’nin daha hırslı ve baskılı futbol oynaması bekleniyordu  Daha çok puana ihtiyacı olan taraf Gönyeli idi. Fakat öyle olmadı. Gönyeli takımı daha gergin, telaşlı ve dağınık bir oyun düzeni sergileyince rakibi karşısında hiç üstünlük kuramadı  Savunmada kademe hataları da üst üste yaşanınca Çetinkaya’nın işi kolaylaştı ve goller geldi.

Gönyeli savunmada Barış Kaya ile Agoha markajının stresini yaşadı. Maça bire bir sıkı markajla başlandı. Fizik gücü çok üstün olan Agoha karşısında Barış markajda pek de başarılı olamadı.  Gereksiz yere yaratılan gerginlik Gönyeli’yi etkiledi. Çetinkaya daha soğuk kanlıydı. Ayağa paslarla pozisyonlar üretti. Agoha ve Berkant  ile pozisyonlar buldu   Golleri çok rahat kaydedip ilk devreden maçı kopardı. Çetinkaya’da Osman  ve Ramadan ilk 11’de orta sahada maça başlamamasına rağmen topa daha çok hakim olan Çetinkaya oldu.   Cemal Kurt  aldığı topları iyi değerlendirdi. Recep solda yine harika oynadı. Savunma hemen  hemen 90 dakika hatasız oynadı. 3-0’dan sonra tamamen kontrolü ele alan Çetinkaya 2. devrenin baslaması ile 10 dakıkada 3 net pozisyon daha buldu. Devreyi 2-0 önde tamamlayan Çetinkaya 50. Dakikada 3-0 üstünlük yakaladıktan sonra oyunu istediği gibi yönlendirdi. Cemal Kır Hoca’nın Agoha’yı bu dakikadan sonra oyundan alması da doğru bir hamleydi. Osman ve Ramadan’I da 2. Devrede oyuna alıp daha çok topa hakim olarak 3-0 korumayı başardı ve atşe hattında çok önemli 3 puanın sahibi oldular.

Gönyeli 3 değişiklikle 2.  devreye baslamasına rağmen hiç olumlu değişim gösteremedi. Tam aksine  daha çok top kaybı ve pas hatası yaşandı  Takımın 2 atak oyuncusu Kahraman ve Osite de bekleneni veremedi ama tek umut onlardı. Osite de oyundan çıkarılınca Gönyeli artık yenilgiyi kabullenmiş maçı kafada bitirmişti. 2 hafta önce GG maçında izlediğim Gönyeli’nin sergilediği futboldan bu maçta eser yoktu. Maçı kazanma adına ne oyun kurgusunda ne de mücadelede beklenen sahaya yansımadı.

Maçın hakemi Utku Hamamcıoğlu ve yardımcıları 90 dakikayı başarı ile yönettiler. Sanırım Utku Hoca en rahat maçlarından birini yönetmiş oldu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar