Köşe Yazarları

Ne güzel maç


Futbolda bu yılın kuşkusuz en iyi iki takımlarıdır Yenicami ile Mağusa Türk Gücü.

Süper Lig lideri Yenicami ile Tahkim kararı ile 1 puanı silinen ve liderin 2 puan gerisinde kalan Mağusa Türk Gücü arasındaki karşılaşma dün gerçekten müthişti.

Uzun zaman sonra böyle güzel futbol izledik.

Geçmişte de bu tip şampiyonluk mücadelelerini çok gördük, adı derbi olan çok maçlar oynandı ancak ya korkak futbollar izledik, ya da zevksiz karşılaşmalar oldu hepsi.

Dün Yenicami ile Mağusa Türk Gücü de kazanmak için oynadılar. Toplam 6 gol oldu ancak kazanan olmadı. Maç öncesinde Yenicami, MTG’ye göre daha sıkıntılıydı. Orta sahada Aminou’nun sakatlığından dolayı sezonu kapatması, Hüseyin Sadıklar’ın oynayamayacak durumda olması, Emin’in Polis Futbol Takımı ile milli temsiliyette olduğundan takımla hiç antrenman yapamadan sahaya çıkması ve yedek kulübede de çok alternatifi olmaması Sedat Devecioğlu’nda sıkıntı yaratmıştı.

MTG cephesinde ise tek sıkıntı Tahkim Kurulu kararı ile maçtan iki gün önce 1 puanın silinmesi idi. Benim izlenimin öyle ki; maçtan öne Yenicami’ye “bu maçı oynamayın berabere bitsin” deseler razı olurdu. MTG ise bu teklifi kabul etmeyecek durumda idi.

Maça MTG çok iyi başladı ve golü de buldu. Ancak öne geçtikten sonra Yenicami müthiş bir baskı kurdu. Ardı ardına bulduğu gollerle 3-1 öne geçti. MTG ise maçta yakaladığı net gol pozisyonlarında kaleci Ercan’ı geçemeyince ve skor da 3-1 olduktan sonra gözle görülür bir düşüş ve oyun disiplininden uzaklaşma oldu.

İkinci devenin başında da Yenicami penaltı kazanınca, MTG’de tam anlamıyla umutlar tükenmişti. Ancak Yenicami’de ilk penaltıyı gole çeviren Mehmet Altın’ın ikinci penaltıyı kullanmaması ve John’un penaltı atışında topu auta atması MTG için büyük şans oldu. Taraftarı ve teknik heyeti ile yeniden hırslanan ve konsantrasyonunu geri sağlayan MTG skoru 3-3’e getirmeyi başardı.

Gerek Yenicami’nin gerekse Mağusa Türk Gücü’nün kazanma fırsatını eline geçirdiği ancak değerlendiremediği maçta yaklaşık 6 bin futbolsever çok güzel bir futbol maçı izledi. Bu maçta takımların sergilediği üstün performans ve ligdeki hedefleri taraftarları da sahaya gelmesini sağladı ve futbol daha da güzelleşti. Herhangi bir kavga ve olay olmaması ise ülke futbol kültürümüz adına güzel kazanımdır. Demek ki kalite ve hedefi olan futbol maçlarımıza taraftarlarımız da geliyormuş.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı