Mutluluklar... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Nisan 20, 2024
Köşe Yazarları

Mutluluklar…

 

 


Karadağ’daki karşılaşmada gerek Lefke gerekse Kaymaklı kaybetmemek için mücadele etti. Lefke taraftarları ile Kaymaklı taraftarlarının dip dibe oturmasına izin verilmesi nedeniyle ilk devre tribünlerde yaşanan kısa gerginlik dışında temiz bir karşılaşma oldu. Özellikle ilk devre iki takımın da rakip kalede net denilebilecek pozisyonu yoktu. Kaymaklı’da savunmadan çıkarken yapılan pas hataları ve tercih olarak uzun toplar kullanılması organize oyun olmamasını getirdi. Buna karşılık Lefke’nin de daha çok kanatlardan yapmaya çalıştığı ataklarda Kaymaklı savunması başarılı olunca kalecilere pek iş düşmedi.Kaymaklı’da Carlos’un sakatlığı nedeniyle yedek kulübesinde oturduğu mücadelede başkent ekibinin takım kadrosu beni çok etkiledi. Camia içerisinden biri olarak ben Kaymaklı tarihinde kadronun yarıdan fazlasını öz kaynakların oluşturduğu ikinci bir dönemi gördüm dün. 90’lı yılların başı ve şimdiki dönem. İlk 11’de 6 öz kaynak futbolcusu ve yedek kulübesinde 3 kişi. Toplam 18 adamın yarısı öz Kaymaklı’lı, 11’in yarıdan fazlası doğuştan Forest. Kaymaklı Lefke karşısında belki 2 puan kaybetti, belki kazanamadı ancak bir yukarıda saydığım kadro oluşumu ile çok şey kazandı bir diğer taraftan da uzun lig maratonundan Lefke gibi en zor deplasmandan puanla dönerek bir yerde çok şey kaybetmedi.

Lefke’de dün takımın en iyisi Salih Say idi diyebilirim. Hatasız oynadı. Tüm kademelere girdi. Kaymaklı’nın da uzun toplar tercih etmesi Salih’in başarısına yardımcı oldu. Kanatları iyi kullanan Lefke’de etkili orta gelmemesi, hücumda çoğalamamaları ve son vuruşların etkili olmaması gol getirmedi. Özellikle son dakikalarda kurulan baskı da golü getirmezken Debola ve Gabira ile iyi atağa kalkan Kaymaklı’nın gol bulması hiçtendi ancak olmadı.
Netice itibarı ile her iki takım da mücadeleleri ile yenilmemek için sahaya çıktıklarını göstermişlerdi ve istediklerini alarak haftayı mutlu bir şekilde tamamladılar. Hakem üçlüsünün zaman zaman kararları tartışılsa da gol olmayan ve berabere biten maçta onlar da mutlu bir şekilde Lefke’den ayrıldı. Sanırım Lefke’de beklediğini bulamayanlar biz spor

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar