Doğan, ilk gole kadar iyi sonra vasat - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Köşe Yazarları

Doğan, ilk gole kadar iyi sonra vasat

 


Karşılaşma, Doğan Türk Birliği seyircisinin, hakemin başlama düdüğünden sonra “ilk dakikada gol yeme sendromunu” kırma düşüncesi ile sahaya attıkları konfetilerin toplanması sonrasında başladı. Doğan müsabakaya arzulu ve tempolu başladı. İleride tek tuttuğu Sabri’yi, sağ kanattan Aydın, soldan günün başarılısı genç Kenan Oshan ve orta bloktan da Raif ile desteklemeye başladı. Uzun zamandır “defansif” orta saha görevini üstlenen ve “nadiren” orta alanı geçen Zuma bile “ofansif” anlayışa dönüp, Morris ile birlikte atakların organizatörlüğüne soyundu. Dolayısı ile Hamitköy yarı alanı, alışılmışın dışında Doğan oyuncuların “cirit attığı” bölge haline geldi. Ancak, final paslarındaki isabetsizlik, gol pozisyonuna girilmesini önledi. Nitekim Doğan’ın ilk tehlikeli atağı, 13. dakikada Sabri’nin kaçırdığı pozisyonla oldu. Golü de, Kenan’ın düşürülmesi nedeniyle penaltıdan attı. Hamitköy ise orta alanı kalabalık tutup, Sedat ve Tevrat’ın desteğinde ileri uçtaki Kenneth’ye uzatılacak kontra toplardan medet ummaya başladı. Hamitköy, “atarsam-yatarım” düşüncesinde idi ancak orkestra şefi olmayınca, enstrümanlar da iyi çalamadı. Dolayısı ile de doğru dürüst pozisyon bulamadı. Golden sonra bir süre daha oyuna daha hakim olan Doğan, her geçen dakika da oyundan düşmeye başladı. Ancak, devre arası imdada yetişti.

Doğan, ikinci devreye iyi başlamadı. Buna mukabil, Aydın’ın asistinden yararlanan Sabri vasıtası ile 47. dakikada 2. gole kavuştu. Daha sonra da skora razı bir şekilde temposuz ve pozisyonsuz oyunu sürdürdü. Topaloğlu’nun talebeleri ise skoru kabullenmeyen bir mücadele sergiledi ancak ileride organize olamadılar ve gol bulamadılar. Mevcutların kapasitesi düzeyinde iyi niyetle mücadele etmek zorunda kaldılar. Bu da Hamitköy’e yetmedi. Böyle giderse yeter mi? Yetmez. Hasan hoca takviyeye “Hayır” demez. Doğan galibiyeti hak etti. Ancak ilk gole kadar olan sürenin dışında, “iyi oynamadı.”
Orta hakem Serdar Bilgimer, Halil Çürük’e verilmesi gerekli “kırmızı kartın” yanı sıra, sarı kart takdirlerinde standardı tutturamadı. Skoru etkileyen önemli hata yapmadı. Ancak, “çok iyi” yönetim gösterebilecek uygun ortamı değerlendiremedi. Dolayısı ile “vasat” bir yönetim sergiledi

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar