Muhtarın Çöp İsyanı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Muhtarın Çöp İsyanı

Muhtarın Çöp İsyanı

 

YOL KENARI DEĞİL ÇÖPLÜK… Taşkent köyünden Uluslararası Kıbrıs üniversitesine uzanan yol duyarsız vatandaşlar tarafından bırakılan çöpler nedeniyle çöplüğe dönüştü. Bölgede dün yine benzer bir olay yaşandı. Olaya şahit olan köy muhtarı anında müdahale etti


Ceren ÖZBİL
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve Taşkent köyü arasında kalan yola gelişigüzel van tipi araçlarla ve kamyonetlerle bırakılan çöpler vatandaşları canından bezdirdi.
Aynı yola dün yine bir araç tarafından çöp bırakılmak istendi. Olaya şahit olan köy muhtarı Durmuş Aşandır olaya anında müdahale ederek polise haber verdi.  Havadis’e konuşan Aşandır, “Defalarca polise bildirdik. Kimse ilgilenmedi. Artık sesimizi duysunlar” dedi.

Aşandır: Sürekli çöp atıyorlar
Yol üzerinde birçok yere sürekli çöp bırakıldığına dikkat çeken Aşadır, “Para verip çöplüğe gitmiyorlar. Yollar kenarlarına çöp döküyorlar. Bu durumdan bıkıp usandık” diyerek isyan etti. Aşandır şu ifadeleri kullandı:
“Sürekli yol üzerine çöp dökülüyor. Köylüler de bu duruma tepkili. Beş altı ay önce bir araya yola gelip hayvan bağırsaklarını attılar. Bunları yiyen hayvanlarımız bizim yanımıza geliyor. Bize hastalık bulaşıyor.”

“Biz sahip çıkmazsak kim sahip çıkacak”
Aşandır “Biz kendi bölgemize sahip çıkmazsak kim çıkacak” dedi ve bu konuda her kim kendisine haber verirse müdahale etmeye hazır olduğunu belirtti. Bu konuda çok tartışma yaşadıklarını kaydeden aşandır şu ifadeleri kullandı:
“Ben kendi köyüme sahip çıkmazsam kimse sahip çıkmaz. Herkes üç parça çöp dökse burada çöpler birikir. Bölgemizi mahvoldu. Ayrıca kısa süre önce bir beton yoğurma kamyonu gelerek pisliğini burada temizledi ve bu betondan oluşan görüntülerde görüntü kirliliği oluşturuyor.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar