Lefkoşa’da yağmur kabus oldu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Ocak 30, 2023
Kıbrıs

Lefkoşa’da yağmur kabus oldu

Lefkoşa’da yağmur kabus oldu

Duygu ALAN

Günlerdir devam eden kavurucu sıcakların ardından Lefkoşa’da dün öğleden sonra etkili olan sağanak ve dolu vatandaşı yine olumsuz etkiledi.


Aşırı yağış ve dolu nedeni ile trafik ağır aksak ilerlerken Çağlayan bölgesinde bazı araçlar yağmur suyu birikintilerinin azizliğine uğradı. Birçok araç arızalanarak sürücüsüne zor anlar yaşattı.
Göçmenköy’de bulunan bazı evler yağmur suları altında kaldı. Yağmur sularının girdiği iki evde birçok eşya tamamen ıslanarak kullanılmaz hale geldi.
Bazı vatandaşlar ise sel baskınından ötürü bir süre evlerine giremedi.
Organize Sanayi Bölgesi’nde ise yollar bildik görüntüsüne büründü, bölgede devam eden altyapı çalışmaları sebebi ile açılan çukurlar bazı araçlara mezar oldu.

İtfaiye, polis ve Sivil Savunma  Ekipleri işbaşındaydı
Sel baskınlarının meydana geldiği bölgelerde vatandaşın yardımına itfaiye ve Sivil Savunma Ekipleri yetişti.
Ekipler, su birikintilerinin olduğu bölgelerde bulunan rögarları açtı, bahçesi ve evinin içerisine kadar yağmur suları ile dolan evlere müdahale etti.
Polis ekipleri ise aşırı yağış ve sel sebebi ile sıkışan trafiği rahatlattı. Herhangi bir kaza olayının meydana gelmemesi için birçok noktada yerini aldı.

Sel mağdurları isyan etti
Göçmenköy’de evi yağmur sularının altında kalan vatandaşlar, yaşananlardan yetkilileri sorumlu tutarak isyan etti.
Havadis’e konuşan sel mağdurları, “Her yağışta aynı felaketi yaşamaktan usandık. Geçici çözümlerle bir yere varılmaz. Yetkililerden beklentimiz bir an önce sel baskınlarına karşı köklü çözüm üretmeleridir” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar