Kanser Olmak İstemiyoruz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Kanser Olmak İstemiyoruz

Kanser Olmak İstemiyoruz

Dikmen’de birkaç noktada bulunan baz istasyonları, “kanser” hastalığına yol açtığı iddiası ile bölgedeki gençlerin tepkisine neden oldu. Baz istasyonlarının kaldırılmasını isteyen bir gurup genç dün köyde imza topladı eylem yaptı

Duygu ALAN


Dikmen’de bulunan baz istasyonlarının “kanser” hastalığına yol açtığını iddia eden Dikmenli bir gurup genç, dün Dikmen’de bir araya geldi ve baz istasyonlarının köy merkezinden kaldırılması yönünde talep formu hazırlayarak, köy halkından imza topladı.
Havadis’e konuşan gençler, bölgede kanser vakalarının arttığını belirterek bunun sebebinin yerleşim alanı içerisinde kalan baz istasyonlarının etrafa yaydığı radyasyon olduğunu öne sürdü.
Dikmenli gençler, yetkililere çağrıda bulunarak, “Bir an önce Dikmen’de bulunan baz istasyonlarının yerleşim alanı dışına taşınmasını talep ediyoruz. Bölgede kanser vakaları arttı daha fazla kurban vermek istemiyoruz” dedi.

28 yaşında yaşam mücadelesi veriyor
Dikmen’de ikamet eden 28 yaşındaki Ömer Gülsal isimli genç, bir süre önce  “bağırsak kanseri” olduğunu öğrendi.
Gülsal’a yapılan ilk tedavi umut edilen cevabı vermedi. Bağırsaklarında başlayan kanser, tüm vücuduna yayıldı.
Ömer Gülsal, önceki gün de akşam saatlerinde aniden rahatsızlanarak, fenalaştı ve ailesi tarafından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Ömer Gülsal’ın yapılan tetkikler sonucu beyin kanaması geçirdiği öğrenildi.
Ömer Gülsal’ın hastalığı, bölgede baz istasyonlarına karşı öfkeyi arttırdı.
Dikmenli gençler, bölgede diğer birkaç kanser hastası gibi Ömer Gülsal’ın da köy merkezinde bulunan baz istasyonu sebebi ile kanser hastası olduğunu iddia etti.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar