Motorlu Yelken Kanat Kursu kayıtları sürüyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 25, 2024
Spor

Motorlu Yelken Kanat Kursu kayıtları sürüyor

Motorlu Yelken Kanat Kursu kayıtları sürüyor

Kasım ayının ilk hafta sonunda başlayacak kurs 4 veya 5 kişilik gruplar halinde sürdürülecek. Uzman eğitmenler tarafından verilecek kurslar Geçitkale Hava Meydanı Yavrukuş Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.
KKTC Hava Sporları Federasyonu Genel Başkanı Pilot Serdar Turganer LHA’ya yaptığı açıklamada,  açılan birinci kursun başarı ile tamamlandığını, ikinci kurs için de hazırlıkların devam ettiğini belirtti. Turganer açıklamasında şunları söyledi:
“Federasyon yönetimi yoğun bir çalışma ile microlight sayısını ikiden beşe çıkararak bu bölümü sağlıklı bir şekilde eğitim verebilecek düzeye getirmiştir. Eğitim için gerekli alt yapının da oluşturulması ile ülke insanına microlight pilotu olma ve gökyüzünde özgürce uçma imkanı sağlayan Federasyon bu yıl açılan ve kısa süre önce başarı ile tamamlanan kursun devamı olarak ikinci kursu da açmaya hazır durumdadır. Dört veya beş kişilik eğitim grupları otuz saatlik yer derslerinden sonra yirmi beş saatlik uçuş derslerine geçecekler ve başarılı olmaları halinde mezun olmaya hak kazanacaklardır. Havacılık yüksek disiplin ve ciddi bir eğitim gerektirmektedir, bu yüzden eğitimlerimiz de uluslararası havacılık kuralları dahilinde olacaktır.”
Plt. Serdar Turganer, Microlight Kursu’na katılmak isteyenlerin Lefkoşa için 2287092 ve 2277103, Geçitkale için 3932020 ve 3932022 no’lu telefonlardan gerekli bilgileri alabileceklerini söyleyerek sözlerini tamamladı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar