“Motivasyonumuz arttı”

10 Ekim 2013 Perşembe | 15:21
“Motivasyonumuz arttı”
Kıbrıs Town Houses

“RAKİPLERİMİZE SAYGI DUYUYORUZ”: Gençlik Gücü’nün başarılı teknik adamı Mustafa Özarabacı, sezona şanssız bir Çetinkaya mağlubiyeti ile başladıklarını ancak geçtiğimiz hafta alınan Mormenekşe galibiyetinin motivasyonlarını artırdığını belirtti. Özarabacı, M. Türk Gücü maçının zor geçeceğini ancak takımına güvendiğini söyledi

VOLKAN 2 HAFTA YOK: Gençlik Gücü’nde geçtiğimiz hafta burnu kırılan Volkan, önceki gün ameliyat oldu. İki hafta takımdan ayrı kalacak Volkan’ın yanı sıra bu hafta yapılan ilk iki antrenmana katılamayan Hasan Göksun’un da sakatlığı ile ilgili belirsizlik de en geç yarına kadar netlik kazanacak

K-Pet Süper Lig’in başkent takımlarından Gençlik Gücü’nde Mağusa Türk Gücü maçı hazırlıkları devam ediyor. Sezona Çetinkaya maçı ile başlayan ve iyi oynadığı maçtan puansız ayrılan yeşil-beyazlı ekip geçtiğimiz hafta son dakika golü ile galip gelmeyi başarmış ve 3 puanla tanışarak moral kazanmıştı.
Sezonun üçüncü haftasında pazar günü Mağusa Türk Gücü ile karşılaşacak olan Gençlik Gücü üçüncü antrenmanını dün Atilla Topaloğlu Okullar Sahası’nda gerçekleştirdi. Teknik direktör Mustafa Özarabacı nezaretinde yapılan antrenmana burnu kırık olan Volkan katılmadı. Geçtiğimiz hafta sakatlık geçiren Hasan’ın da bu hafta yapılan ilk iki antrenmana katılamadığı ancak MTG maçı öncesi sakatlığı ile ilgili belirsizliğin en geç yarın netlik kazanacağı belirtildi.
Gençlik Gücü Teknik Direktörü Mustafa Özarabacı, Mağusa’nın cezası nedeniyle İskele’de oynanacak maç ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulundu. Özarabacı sezon başında maddi sıkıntılar ve çeşitli sorunlar nedeniyle bazı oyuncularla yollarını ayırdıklarını ancak hiçbir zaman bu mazeretlerin arkasına sığınmadan, sezon başı koydukları ilk 8 sıra içerisinde yer almak hedefi doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.
Sezona iyi hazırlandıklarını söyleyen Özarabacı, sezonun ilk haftasında beraberlik de alabilecekleri hatta galip gelebilecekleri Çetinkaya maçında puan almayı beceremediklerini ancak geçtiğimiz haftaki galibiyetle MTG maçına daha iyi şartlarda hazırlandıklarını vurguladı.

Özarabacı: Motivasyonumuz arttı
GG Teknik Direktörü Mustafa Özarabacı, uzun maratonda çalışmaktan vazgeçmeyeceklerini, iyi günlerin de görüleceğini, ama zor günler de göreceklerini hatırlatarak geçtiğimiz hafta alınan galibiyetin takımın havasını değiştirdiğini söyledi. Özarabacı şöyle konuştu:
“Mormenekşe galibiyeti motivasyonumuzu artırmıştır. Hedefimize ulaşabilmek için elimizden gelen bütün çabayı ve fedakarlığı göstereceğiz. Rakip kim olursa olsun saygı duyacağız. Kazanmak için sahaya çıkacağız ve kazanamazsak bile kaybetmemeye çalışacağız.
İyi bir takım havası yaratıp, sevgi, saygı, özveri ve fedakarlıkla mücadele edersek başarmamak için hiçbir sebep yok. Mağusa Türk Gücü maçı zor geçecek ve bu bilinç doğrultusunda çalışıyoruz ancak ben takımımın maçı kazanacağına inanıyorum, oyuncularımıza güveniyorum.”

***

Fotoğraflar: Mustafa ŞENAL