KıbrısManşet

MORS savunma yaptıMORS Ltd. Direktörü Ali Erdal Hacımulla Havadis’in “Milyonları götürdüler” başlıklı manşeti ile kamuoyunun gündeme taşıdığı Kıb-Tek’in ön ödemeli akıllı sayaç yazılım programının güncellenmesine ilişkin suskunluğunu bozdu
“KAPASİTESİ ÜZERİNDE ÇALIŞTI”: Hacımulla: Kıb-Tek’in ön ödemeli akıllı sayaç yazılım programı 2009’da, AB finansmanıyla, 63 bin 186.43 Euro’ya (133 bin 322 TL) satın alındı, ancak 20 bin 500 adet sayaç için hesaplanan programa 175 -180 bin adet sayaç yüklendi

 “EN UYGUN TEKLİFİ VERDİM”: Hacımulla: Kıb-Tek eski yönetimi, kurumun daha sağlıklı ve güncel bir programa ihtiyacı olduğunu belirterek Mors Ltd.’den ve başka birkaç firmadan daha teklif istedi. En ucuz teklifi veren MORS Ltd. ile sözleşme imzaladı

“200 BİN SAYACA GÖRE GÜNCELLENDİ”: Hacımulla: Program, 3 farklı markadan oluşan 200 bin sayaca göre güncellendi, kuruma 3 modül ve bir de yedekleme programı verildi. Şirkete ödenen aylık 6 bin Euro ise hizmet alımı karşılığında yapılan bir ödemedir

Duygu ALAN
Kıb-Tek’in ön ödemeli akıllı sayaç yazılım programı kuran ISKRA EMECO Sol. Şirketinin KKTC’deki temsilcisi MORS Ltd. Direktörü Ali Erdal Hacımulla, Kıb-Tek’in ön ödemeli akıllı sayaç yazılım programının güncellenmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Mors Ltd. Direktörü Ali Erdal Hacımulla, Kıb-Tek’in ön ödemeli akıllı sayaç yazılım programının Ocak 2009’da, AB finansmanıyla, 63 bin 186.43 Euro’ya (133 bin 322 TL) satın alındığını, ancak 20 bin 500 adet sayaç için hesaplanan programa 175 -180 bin adet sayaç yüklendiğini kaydetti.
Hacımulla, sistemi kuran ISKRA EMECO Sol. Şirketinin programın o geçen süreçte kapasite dışı çalışmasına yardımcı olduğunu ifade etti.

Ali Erdal Hacımulla, Kıb-Tek eski yönetiminin, 2017 yılında “Kurumun daha sağlıklı ve güncel bir yazılım programı ihtiyacı” olduğu gerekçesi ile Mors Ltd’den teklif istediğini kaydetti.

Gelecekte kapasite artırımı ile yeni versiyonların yüklenmesi dahil yeni 2017 yılı versiyonu olan yazılım programının sistemde kurulumu ve eğitimi dahil tekliflerini kurumun eski yönetimine verdiklerini anlatan Hacımulla, “Kıb-Tek eski yönetimi bu programın güncellenmesi için teklif almak üzere başka firmalarla da görüştü. Sistemi kuran ISKRA EMECO Sol. Şirketi de talep üzerine teklifini yaptı ve sistemin 2017 yılı versiyonu hakkında kurumun eski yönetimine bilgi verdi.

Kıb-Tek eski yönetimi de yapılan teklifler arasında en uygun teklifi yapan ISKRA EMECO Sol. Şirketinin KKTC’deki temsilcisi olan MORS Ltd. ile sözleşme imzaladı” diye konuştu.

“Program 200 bin sayaca göre güncellendi”

Ali Erdal Hacımulla, Mors Ltd’nin yazılım güncellemesi için kuruma 746 bin Euro + KDV teklif verdiğini söyledi.

Hacımulla, Kıb-Tek ile Mors Ltd. arasında 19 Ekim 2017 tarihinde yapılan sözleşme çerçevesinde yazılım programının 3 farklı markadan oluşan 200 bin sayaca göre güncellendiğini ayrıca kuruma 3 modül ve bir de yedekleme programı verildiğini söyledi.

“Sayıştay görüşü alındı”

Mors Ltd. Direktörü Ali Erdal Hacımulla, Sayıştay’dan görüş alınarak aynı sözleşmenin Kıb-Tek’in mevcut yönetim kurulu ile de imzaladıklarını sözlerine ekledi.

“6 bin Euro hizmet bedeli”

Ali Erdal Hacımulla, Kıb-Tek’ten şirkete her ay ödenen 6 bin Euro’nun ise yazılım güncellenmesine dair bakım onarım bedeli değil, şirketten hizmet alımı karşılığında yapılan bir ödeme olduğunu ifade etti.

“Belası bende, zevki herkeste”

Mors Ltd. Direktörü Ali Erdal Hacımulla, sektörde 1986 yılından bu yana faaliyet gösterdiğini ve bu zamana kadar hesabını veremeyeceği hiçbir işe imza koymadığını kaydetti.

Her zaman işini doğru ve eksiksiz bir biçimde yaptığını dile getiren Ali Erdal Hacımulla, şunları kaydetti: “Kıb-Tek eski yönetimi kurumun daha sağlıklı ve güncel bir programa ihtiyacı olduğunu belirterek Mors Ltd.’den ve başka birkaç firmadan teklif istedi. En ucuz teklifi ben verdim, işimi de en iyi şekilde yaptım. Sayıştay’dan görüş alındı yeni yönetim ile de sözleşme yaptık. Ben işimi asla yanlış yapmam. Şimdi neden ben dövülüyorum bunu anlamadım. Belası bende zevki herkeste.”

Başa dön tuşu