BeslenmeSağlık

Moringa Bitkisi’nin 27 Faydası!


Moringa Bitkisi güçlü anti-fungal (Anti-mantar) ve anti-bakteriyel özelliği sayesinde Herpes virüsü dahil bir çok enfeksiyon ile savaşmaya yardımcı olmaktadır. Özellikle mide rahatsızlıkları, ödemden kurtulma ve alerjiler üzerine etkili bir koruyucu ve tedavi edici özellikleri mevcuttur.

Şifa dolu içeriği sayesinde kanser, nörodejeneratif hastalıklar, bronşiyal astım, orak hücre hastalığı, nefrotoksisite, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, anemi ve obezite gibi çeşitli tıbbi durumların önlenmesinde etkili olduğu kadar güçlü bir bağışıklık sisteminin oluşmasına yardımcı olur.

Ayni zamanda vitamin A, vitamin B1 (tiamin), B2 (riboflavin), B3 (niasin), B-6, folat ve askorbik asit (vitamin C) gibi önemli miktarda vitamin içerir. Moringa Bitkisi kalsiyum, potasyum, demir, magnezyum, fosfor ve çinko gibi çok zengin mineraller içerir. Çok düşük miktarda yağ içerir ve zararlı olmayan bir kolestrol sunar.

Moringa Çayının Sağlığa Faydaları

Moringa çayı içmek kanser, artrit, gut, mide rahatsızlığı, diyare, mide bulantısı, Alzheimer hastalığı, şeker hastalığı, kalp rahatsızlıkları ve hatta soğuk algınlığı gibi durumlardan muzdarip kişilere yardımcı olabilir. Bu faydalar büyük oranda yüksek C vitamini, protein, potasyum, kalsiyum, A vitamini ve bir takım flavonoidler ve polifenolik antioksidanlardan kaynaklanmaktadır.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

https://www.mutluvesaglikli.com/moringa-bitkisi-bitkisi-faydalari/

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı