EğitimKıbrıs

Montessori okullarında ilk gün heyecanı


KKTC’de Montessori eğitim sistemi ile 0-6 yaş grubu çocuklara kreş ve anaokulu hizmeti veren Kıbrıs Montessori Okulları, yeni akademik yıla önceki gün “Merhaba” dedi


Kıbrıs Montessori Okulları 2019-2020 Akademik Yılı önceki gün başladı.

Lefkoşa, Girne ve ODTÜ Montessori Okulları’nda çocuklar, yeni akademik yıla öğretmenlerinin kendileri için özenle hazırladıkları sürprizlerle başladı.

ODTÜ Montessori Okulu çocuklarına, günün ilk sürprizi şeker şeklindeki hediyeler oldu. Çocuklar daha sonra doğa ve çevreye karşı sorumluluk bilincini geliştirmek amacı ile öğretmenlerinin verdiği çam kozalaklarını fidan haline getirip okulun ormanlığına dikmek üzere teslim aldı.

Kıbrıs Montessori Okulları’nın ODTÜ şubesinde yeni akademik yıl, pasta kesiminin ardından başladı.

Okul öğretmenleri, çocuklar ve veliler, hatıra fotoğrafı ile bu muhteşem günü ölümsüzleştirdi.

Lefkoşa Montessori Okulu, bahçe kapısından itibaren balonlarla süslendi, çocuklar için sürpriz hediyeler hazırlandı.

Yeni akademik yılın ilk gününde okuluna rengarenk balonların arasından geçerek giren çocukların heyecanı ikiye katlandı.

Lefkoşa Montessori Okulu’nda çocukların doğaya ve çevreye karşı sorumluluklarını geliştirmeleri için çam fidanları verildi, bu fidanları ebeveynleri ile birlikte ekip doğaya kazandırılmaları istendi.

Lefkoşa Montessori Okulu’nda yeni akademik yıl, pasta kesimi ve çocukların ikramlıklarını atıştırmasının ardından başladı.

Girne Montessori Okulu’nda da yeni akademik yıl heyecanı doruklarda yaşandı. Çocuklar, yeni döneme öğretmenlerinin kendileri için hazırladıkları sürprizlerle başladı.

Duygulu anlar yaşandı

Kıbrıs Montessori Okulları’nda önceki gün birden çok duygu yaşandı. Çocuklar, yeni bir döneme başlama heyecanı yaşarken ebeveynler ise çocuklarının bu mutlulukları karşısında oldukça duygulu anlar yaşadı.

Kıbrıs Montessori Okulları’nda en büyük heyecanı ise okula yeni kayıt olan çocuklar ve ebeveynleri yaşadı.

Okula yeni kayıt olan çocuklara ve ailelerine okul öğretmenleri kendilerini tanıttı, Montessori eğitim sistemi hakkında bilgi verdi.

 

Düzgün: Heyecanlı ve gururluyum

Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Direktörü Hatice Düzgün, KKTC’de Montessori yöntemini tüm ilkeleriyle uygulayan Montessori Okulları olmanın ve Montessori adını okullarının adına taşımanın gururunu yaşadığını söyledi.

Hatice Düzgün, hedeflerinin çocuğun tüm hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı becerileri kendi yapısına göre, diğerlerine güven duyarak ve özgüvenini geliştirerek zorlanmadan ve yarıştırılmadan ve en önemlisi de öğrenmenin, üretmenin, sorumluluk almanın mutluluğunu yaşayarak geliştirmek olduğunu ifade etti.

Hatice Düzgün, Montessori Okulları’ndan mezun olan çocukların birçok yaşıtlarının sahip olması mümkün olmayan özelliklerle ve becerilerle donanmış olarak hayata başladıklarını söyledi.

Düzgün, yeni dönemde de çocuklar için yeni materyaller ve yeni projeler ile çocuklara destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

 

 

Başa dön tuşu