Montessori çocuklarından Ata’ya vefa - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Mart 21, 2023
KıbrısManşet

Montessori çocuklarından Ata’ya vefa

Kıbrıs Montessori Okulları, Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81. yıldönümünde saygıyla andı

KKTC’de Montessori eğitim sistemi ile 0-6 yaş grubu çocuklara kreş ve anaokulu hizmeti veren Kıbrıs Montessori Okulları’nda dün Atatürk’ü anma törenleri düzenlendi.


Kıbrıs Montessori Okulları’nın Lefkoşa, ODTÜ ve Girne şubelerinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81. Yıldönümü dolayısıyla dün ayrı ayrı tören düzenlendi.

Lefkoşa Montessori Okulu’nda, düzenlenen törende çocuklar, göğsüne Ulu Önder Atatürk’ün fotoğrafını taktı ve Ulu Önder’in portresinin yer aldığı Atatürk Köşesi’nde 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Lefkoşa Montessori Okulu öğretmen ve öğrencileri daha sonra okul bünyesinde bulunan Atatürk Köşesi’ne çiçekler bıraktı, mum yaktı.

ODTÜ Montessori Okulu’nda ise öğretmen ve öğrenciler, önce sınıftaki 10 Kasım Atatürk Köşesi’ne ardından da Atatürk Büstü önüne çiçekler koydu.

Ulu Önder Atatürk, ölümünün 81. Yıldönümü dolayısıyla Girne Montessori Okulu’nda da anıldı.

Girne Montessori Okulu öğretmen ve öğrencileri, önce sınıftaki Atatürk Köşesi’ne çiçek bıraktı ve Ata için saygı duruşunda bundu, daha sonra Karaoğlanoğlu’ndaki Mustafa Kemal Atatürk’ün büstüne giderek büste çiçekler bıraktı.

Kıbrıs Montessori Okulları’nda dün ayrıca Atatürk’ün özgeçmişi hakkında öğrencilere bilgiler verildi.

 

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar