EğitimKıbrıs

Montessori ailesi kampta buluştu


Kıbrıs Montessori Okulları, yılın son kamp ateşini hafta sonu Tatlısu’da yaktı.KKTC’de Montessori eğitim sistemi ile 0-6 yaş grubu çocuklara kreş ve anaokulu hizmeti veren Kıbrıs Montessori Okulları, “Aile Kampı” etkinliği çerçevesinde yılın son kamp ateşini Tatlısu’da yaktı.Kıbrıs Montessori Okulları’nın “Aile Kampı” etkinliğine Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Koordinatörü Hatice Düzgün, okul öğretmenleri ve çocuklar aileleri ile birlikte katıldı.

 

Kano eğitimi alındı, deniz sefası yapıldı

Kıbrıs Montessori Okulları’nın 2 günlük kamp etkinliğinin ilk gününde, önce kamp çadırları kuruldu ardından öğle yemeği yendi.

Kamp alanında yenilen öğle yemeğinin ardından Montessori çocukları, aileleri ve öğretmenler kano eğitimi aldı, isteyen denize girdi.

Kamp gurubu, deniz sefasının ardından yeniden kamp alanına döndü, bu kez akşam yemeği için hazırlıklar başladı.

Akşam yemeği kamp alanında yakılan ocakta pişirildi.  Montessori ailesi akşam yemeğinin ardından kamp ateşini yaktı.

 

Felekten bir gece çalındı

Kamp ateşi etrafında toplanan öğretmen, öğrenci ve aileler şarkılar söyledi, isteyen söylenen şarkılar eşliğinde dans etti.

Kıbrıs Montessori Okulları’nın “Aile Kampı” etkinliğinin ikinci günü hep birlikte doğanın eşsiz güzelliği ile yapılan kahvaltı ile başladı. Gün boyu etkinliklerin yapıldığı kamp dün sona erdi.

 

Başa dön tuşu