KıbrısManşet

Moloz tepeleri oluştu


Binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Bafra Turizm Bölgesi’nde etrafa gelişi güzel bırakılan çöp ve molozlar tam bir çevre felaketine dönüştü

Kardelen GÖKSU

Bafra Turizm Bölgesi’nde, oteller yolu, çevreye gelişigüzel dökülen çöp ve molozlarla doldu. Binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bölgedeki sorumsuzluk vatandaşların tepkisine neden oldu.Havadis’e konuşan bölge sakinlerinden Mehmet Erbağ, Kaya Artemis, Nuh’un Gemisi ve Limak Otel’in çevresinin adeta çöplüğe dönüştürüldüğüne dikkati çekerek, yetkililerin harekete geçmesini istedi.

 

 

Çöplüğe dönüştürdüler

Duyarsız işletmecilerin bölgedeki ormanlık alanlara boşalttıkları ya da boşaltılmasına izin verdikleri çöpler nedeniyle Bafra Oteller Bölgesi’nde temiz orman kalmadığını söyleyen Erbağ, “Neredeyse tüm ormanlık alanlar çöplüğe dönüştürüldü” diyerek duruma isyan etti.

 

Otellerin etrafı da çöp

Aynı zamanda otellerin etrafının da birçok şişe ve cam kırıklarıyla dolu olduğunu anlatan Mehmet Erbağ, turistlerin gözünde de bölgenin kötü bir imaja sahip olacağı uayrısında bulundu. Erbağ, otellerin etrafında bulunan ve otel çalışanlarının kaldığı lojmanların çevresinin yine otel çalışanları tarafından duyarsızca kirletildiği uyarısında da bulundu.

 Başa dön tuşu