KıbrısMagazin

Modanın Beste’si ruha hitap ediyor


ÜLKEMİZİN GURURU YILDIZLARI GİYDİRİYOR:

Ülkemizin yetiştirdiği başarılı modacı Beste Korkmaz Türkiye’de yakaladığı yükselişin hakkını vererek Demet Akalın, Işın Karaca, Dilay Korkmaz, Almeda Abazi, Işıl Reçber gibi modayı yakından takip eden ünlüleri giydiriyor

 

Ülkemizden dünyaya, hele de Türkiye’ye yol bağlayıp sanat ve estetikteki ışığını yansıtan yeteneklerimizin sayısı gün geçtikçe artıyor. Müzikten moda dünyasına varıncaya kadar yetiştirdiğimiz birçok yetenek, başarısını geniş kitlelere duyurmada gösterdiği cesaret ve yeteneği sayesinde bunun karşılığını almakla dikkatleri üzerine çekiyor.

İşte bu takdire şayan yeteneklerden biri de hiç kuşku yok ki moda dünyasındaki gururumuz Beste Korkmaz. Başarılı modacı Beste Korkmaz aslında ülkemizin başarılı müzisyenlerinden Hasan Pala’nın kızı. Modaya küçük yaştan gönül veren Beste hayallerine ulaşmakta gecikmeyen, hatta bunu geniş kitlelere ve ünlülere kıyafet tasarlamaya kadar götüren bir yetenek.

Cesaret ve yeteneğin el ele yürüdüğü bu yükselen yolda kendini kanıtlayan Beste Korkmaz bakın renkli yükseliş hikayesini nasıl anlatıyor:

 

Çarşaflardan tasarlanmış defileler 

Ben 13 Kasım 1991 ‘de Girne’de doğdum. İlkokulu Kıbrıs’ta okuduktan sonra eğitim ve öğretim hayatıma İstanbul ‘da devam ettim. Üniversitede Uluslararası İlişkiler okusam da küçüklüğümden beri modaya ve giyinmeye çok meraklıydım. İlkokul yıllarında çarşafları farklı farklı bağlayarak elbise yapar sonra da tüm aile fertlerime defile sunardım. Okul yıllarında ise harçlıklarımı biriktirir, sadece kıyafet ya da ayakkabı alırdım.

 

Sosyal medyayla gelen cesaret

İlerleyen yıllarda moda adına daha fazla vakit harcayarak bir blog açtım. Bir süre sezonun trendleri, günlük kombinler ile uğraştıktan sonra birçok moda severle sosyal medya platformunda buluştuk. Bu benim modaya olan ilgimi ve heyecanımı daha da artırdı. Artık çizmek istediğim yolun moda üzerinden geçtiğinin bilincine tamamen varmıştım.

 

Evlilikle gelen İstanbul serüveni

2013 yılında evlendim ve hemen sonra İstanbul’da 2 yıl moda tasarım eğitimi aldım. Birkaç dergide moda üzerine yazmaya başladım ve sonunda “Neden ben de bu işi yapmıyorum?” diyerek “Bybestekorkmaz” adlı kendi markamı kurdum.

 

Modanın payetçi kızı

İlk başta günlük tasarımlarla işe başlasam da şimdilerde ismim payetçi kız olarak anılıyor. Bu durumdan pek de mutsuz değilim açıkçası… Gösteriş ve ışıltı ruhumda var. Şaşalı tasarımların arasında kendimi buldum diyebilirim. Marka olarak çok kısa bir sürede büyük bir ivme yakaladık. Tabii bunda ailemin ve ekibimin çok büyük payı var.

 

O, ünlülerin tercihi

dilay korkmaz

 

Demet Akalın, Işın Karaca,Dilay Korkmaz, Almeda Abazi, Işıl Reçber gibi birçok ünlüyü giydirdik bugüne kadar. Hala da giydiriyoruz. Bu işe başlarken en büyük hedefim birçok insana ulaşabilmek, tercih edilmek ve güven verebilmekti. Şu anki durumda bunu başardığımı gördükçe daha da motive olarak hedeflerimi büyütüyor ve yeni tasarımlar üretiyorum.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı