Mısır uçağı havada kayboldu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Mart 28, 2023
DünyaManşet

Mısır uçağı havada kayboldu

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]M[/dropcap]S804 sefer sayılı yolcu uçağında 56 yolcu, yedi mürettebat ve üç güvenlik görevlisi olmak üzere 66 kişinin bulunduğu belirtildi.

Fransa‘nın başkenti Paris‘teki Charles de Gaule Havaalanı’ndan kalkan Mısır Havayolları‘na (EgyptAir) ait bir yolcu uçağı yerel saatle 02.45’te Akdeniz’de Mısır hava sahasına girdikten sonra radarda kayboldu.


Mısır Havayolları’ndan yapılan açıklamada, 804 sefer sayılı Airbus A 320 tipi yolcu uçağı ile Mısır hava sahasına girdikten 16 kilometre sonra, 11.280 kilometre yüksekteyken irtibatın kesildiği belirtildi.

Radarda kaybolan uçağın pilotu tarafından herhangi bir acil durum çağrısı yapılmadığı da açıklandı.

“GÖKYÜZÜNDE ALEV TOPU” İDDİASI 

Yolcu uçağının akıbeti bilinmiyor ancak Akdeniz’de seyir halindeki bir kuru yük gemisinin kaptanı, gökyüzünde “alev topu” gördüğünü ileri sürdü.

Mısır Hava Yolları’na ait uçakta, 59 yolcu ve 7 mürettebat bulunuyordu.

Düştüğü tahmin edilen uçağın enkazına ulaşabilmek için çalışma başlatıldı.

MISIR VE YUNANİSTAN ARIYOR

Akdeniz’de düştüğü tahmin edilen yolcu uçağını arama çalışmalarına Mısır ordusuna ait uçaklar ile gemiler de katılıyor. Yunanistan da radarda kaybolan yolcu uçağını arama çalışmaları için bir savaş uçağı ve gemi gönderdi.

HAVAYOLU ŞİRKETİNDEN PİLOT AÇIKLAMASI

Mısır Havayolları’dan yapılan açıklamada, radarda kaybolan yolcu uçağının pilot ve yardımcısının tecrübeli olduğu ifade edildi.

Pilotun 6275 saat uçma tecrübesi olduğu, 2101 saat “A320” tipi uçakla uçtuğu belirtildi. Yardımcı pilotun da 2766 saat uçma tecrübesine sahip olduğu vurgulandı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar