Milliler tempo artırdı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 4, 2023
FutbolSpor

Milliler tempo artırdı

futbol

KKTC A Milli Takım Londra hazırlıklarına dün Ruso Stadı’nda yaptığı çalışma ile devam etti

SAKATLAR İYİYE GİDİYOR: Süper Lig’de sezonun son maçında sakatlanan futbolculardan Salih Güvensoy ile Serhan Önet milli takımla antrenmanlara başladı, Kenan Oshan düz koşu yapıyor. Hüseyin Adal’ın kasığındaki sakatlığı iyiye giderken, Mehmet Kaygısız’ın kasık sakatlığı sürüyor. İki futbolcu da tedavi için yarın İstanbul’a gidecek. Milliler bugün antrenmana devam edecek ve Cumartesi gecesi de Girne’de şampiyon Yenicami ile bir maç oynayacak

 

Ahmet ÖZSOY

 

KKTC A Milli Futbol Takımı 19 Mayıs’ta Londra’da oynayacağı özel karşılaşmanın hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.  Teknik Direktör Fırat Canova yönetiminde, yardımcı Teknik Direktör Bülent Aytaç nezaretinde çalışan milli takım bu hafta yoğun antrenman programına girdi. Aralıksız çalışan milliler bugün antrenmana devam edecek ve Cuma gününü ise boş geçirecek. Milli takım Cumartesi akşamı şampiyon Yenicami ile karşı karşıya gelecek.


Süper Lig’de sezonun son haftasında sakatlık yaşayan Küçük Kaymaklı’dan Mehmet Kaygısız, Serhan Önet ve Doğan Türk Birliği’nden Kenan Oshan ile Salih Güvensoy’un tedavileri kontrol altında sürüyor. Kaymaklı’da sakatlık yaşayan Hüseyin Adal’ın kasığındaki rahatsızlığı iyi yönde ilerlerken, Mehmet Kaygısız’ın rahatsızlığı sürüyor.

Göğsüne darbe aldığı için ağrıları olan Serhan Önet dünkü antrenmanda takıma katılırken Mehmet Kaygısız dinlendirilmeye devam ediyor.

Ayak tarak kemiğinden sakatlık yaşayan Salih Güvensoy da milli takımla çalışmalara katılan diğer futbolcumuz. Son maçta sakatlık geçiren Kenan Oshan ise düz koşu yapıyor.

futbol

Adal ve Kaygısız kontrole gidiyor

Milli takımdaki Kaymaklı’lı futbolcular Hüseyin Adal ile Mehmet Kaygısız kontrol amaçlı Türkiye’ye gidecek. İki futbolcu da kasığından sakatlık yaşarken, Adal’ın durumu Kaygısız’a göre daha iyi.

Mehmet Kaygısız’ın MR sonuçlarının temiz çıkması ancak genç futbolcunun ağrılarının devam etmesi teknik heyeti düşündürüyor.

Küçük Kaymaklı kulübü, Hüseyin ile Mehmet’i Fenerbahçe futbol takımı doktoru olan Spor Hekimi Doç.Dr.Burak Kunduracı tarafından muayene olmaları için yarın İstanbul’da gönderecek. Futbolcular doktor muayenesinde Milli Takım Teknik Direktörü Canova’ya da bilgi verecek.

futbol

Kenan Özer çıkarıldı

Sezonun ilk devresinde ülkemizde Dumlupınar forması giyen profesyonel futbolcu Kenan Özer ise ameliyat olacağından kadrodan çıkarıldı.

Türkiye’de Ankaragücü forması giyen ve şampiyonluk yaşayan Kenan Özer’in yerine kadroya yeni futbolcu çağrılıp çağrılmayacağı henüz belli değil.

 

Canova karar verecek

Milli takım teknik direktörü Fırat Canova Cumartesi günü oynanacak olan kupa finalinin ardından tam kadro ile çalışacaklarını ve Londra’daki karşılaşmaya eksiksiz gitmek istediklerini söyledi.

Şht.Hüseyin Ruso Stadı’ndan antrenmanla çalışmalarını sürdüren milli takımda, kadrodan çıkarılan Kenan Özer’in yerine yeni isim alınıp alınmayacağını da Londra dönüşü kararlaştıracağını söyleyen Canova, sakatlık geçiren Hüseyin Adal’ın iyiye gittiğini ancak Mehmet Kaygısız’ın kassığındaki rahatsızlığının sürdüğünü ve İstanbul’daki tedavisinin ardından durumunun netlik kazanacağını vurguladı.

 

Fotoğraflar: Ahmet ÖZSOY

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar