Metehan, Dikmen ve Girne’de uyuşturucu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Metehan, Dikmen ve Girne’de uyuşturucu

Lefkoşa Metehan Sınır Kapısı’nda, Dikmen’de ve Girne’de uyuşturucu tespit edildi. Polis ekiplerinin yaptığı aramalar sonucunda toplam 6 kişi tutuklandı.

Dikmen’de dün 13.00 sıralarında, E.K.’nin (E-43) kalmakta olduğu evde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada yaklaşık 150 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu madde tespit edilerek, emare olarak alındı.


Polis Basın Subaylığından yapılan açıklamaya göre, E.K. (E-43) ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan H.Ç. (E-31) ve F.A. (E-31) tutuklandı.

Geçiş kapısında uyuşturucu tespiti…

Lefkoşa Metehan Kara Geçiş Kapısı’nda ise dün saat 21.30 sıralarında KKTC’ye giriş yapan araç içerisinde uyuşturucu tespit edildi.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan aramada, Y.T.(E-20)’nin kullanımındaki ve E.B.(E-20)’nin yolcu olarak bulunduğu araç içerisinde ve üzerlerinde yapılan aramada, yaklaşık 56 gram ağırlığında hintkeneviri tespit edilerek emare olarak alındı. Şahıslar tutuklandı.

Trafik kontrolünde sürücünün şüpheli hareketleri sonucu araçta uyuşturucu bulundu

Girne’de de Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde bugün saat 01.00 sıralarında trafik ekiplerinin kontrol amaçlı durduğu araçta, sürücünün şüpheli hareketleri sonucu yapılan aramada uyuşturucu tespit edildi.

Polis’ten yapılan açıklamaya göre, araç sürücüsü A.K.’nin (E-31) tasarrufunda yaklaşık 2 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde içerdiğine inanılan toplam 7 adet hap tespit edildi ve emare olarak alındı. Araç sürücüsü tutuklandı.

Polis, söz konusu olaylara ilişkin soruşturmaların devam ettiğini kaydetti.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar