FutbolSpor

Meslektaşlarımı kıskanıyorum


Süper Lig’in Mesarya temsilcisi Cihangir’de maddi kaynak yaratılamadığından dolayı transfer yapılamaması teknik patron Toygar Davulcu’nun işini zora soktu

 

 

cihangir

ONLARA İMRENEREK BAKIYORUM:

Sponsor desteği bulunamadığından dolayı transfer yapılamadığını ve takımdan ayrılan önemli oyuncularla birlikte de güç kaybettiklerini açıklayan Toygar Davulcu, “İmkan olsaydı transfer yapmayı çok isterdim. Açıkçası transfer yapabilen diğer takımlardaki meslektaşlarımı kıskanıyorum. Hazırlık maçlarında o takımların yedek kulübelerini gördüğüm zaman onlara imrenerek bakıyorum.” dedi

 

Okan KARADEMİR

 

Süper Lig’in Mesarya temsilcisi Cihangir’de yeni sezon hazırlıkları teknik direktör Toygar Davulcu nezaretinde yoğun bir şekilde devam ediyor.

Geçtiğimiz sezonun özellikle ikinci devresindeki çıkışı ile dikkatleri üzerine çeken ve Tahsin Mertekçi Kıbrıs Kupası şampiyonluğuna ulaşan Cihangir’de, yeni sezon öncesi sponsor ve transfer sıkıntısı yaşanıyor.

Konuyla ilgili Toygar Davulcu, Havadis’e önemli açıklamalar yaptı.

Başarılı çalıştırıcı Toygar Davulcu’nun transfer, sponsor, kadro yapısı, Ertaç konusu ve takımın son durumuyla ilgili açıklamaları şöyle;

 

 

“Hayal ettiğimiz kadroyu oluşturamadık”

“Geçtiğimiz sene sezonu en son kapatan bu sene ise sezonu ilk açan takımız. Şu ana kadar 32 antrenman yapıp 5 hazırlık maçı oynadık. Maalesef sponsorlardan beklenen ilgiliyi bulamadığımız ve maddi kaynak yaratamadığımız için transfer yapamadık. Bunun yanında da çok önemli 4 oyucumuzu kaybettik. Kadromuz oldukça daralırken yeni sezon için istediğimiz ve hayal ettiğimiz kadroyu oluşturamadık. Şu an için yerli transferle ilgili hiçbir kaynağımız yok. Tamamen yabancı transfere odaklandık. Ön libero olarak Uche ile anlaştık. Denemekte olduğumuz Fransız vatandaşı olan orta saha oyuncusu Ndoye de bu şekilde çalışmaya devam ederse önümüzdeki hafta başında onunla da imzalayacağız ve bize bir tek yabacı forvet transferi kalır.”

 

“Yeterli kaynak yaratamadık”

“Gönül arzu ederdi ki biz de transfer yapalım. Bu yıl transfer piyasasında çok kaliteli ve takımımıza uygun oyuncular vardı ancak yeterli kaynak yaratamadık. Beni bilen bilir. Ben çok transfer yaparak takımın performansını arttıran değil daha çok mevcut oyuncuların performansını arttırarak ve gençleri A takıma kazandırarak üst sıraları zorlayan bir ekip yaratan hocayım.

 

“Güç kaybettiğimiz doğrudur ancak…!”

“Kamuoyunda geçen sezon ikinci devrede yaptığımız çıkışı bu sezon yapamayacağımız düşünülüyor. Bunun nedeni de kaybettiğimiz oyuncular olarak görülüyor. Evet güç kaybettiğimiz doğrudur ancak bundan önce neler yaptıysak ligde, bu yılda genç oyuncuları her zamanki gibi takıma kazandırıp, mevcut oyuncularla da en üst sıraları zorlayacağız. Bu konuda takımıma ve yönetime güveniyorum.” Davulcu şöyle devam etti: “İmkan olsaydı eğer transfer yapmayı çok isterdim. Açıkçası transfer yapabilen diğer takımlardaki meslektaşlarımı da kıskanıyorum. Özellikle hazırlık maçlarında o takımların yedek kulübelerinde birçok oyuncu gördüğüm zaman onlara imreniyorum.”

 

“Ertaç’ın kararından dönmesini ümit ederim”

“Her oyuncu ile hoca için bir algı vardır kamuoyunda. Ertaç konusunda şunu herkesin bilmesini isterim. Yollarımızı ayırırken Ertaç’ın ne bana, ne ekibime, ne de yönetime karşı herhangi bir disiplinsizliği veya bir hatası olmamıştır. Bir hata varsa o da bendedir. Onun hiçbir hatası yoktur. Çünkü 4 kez kral olmuş kalitesi tartışmasız böylesine önemli bir oyuncu aldık. Ancak onun yanına gerekli hiçbir transfer yapamadık. Bizde mecbur kaldık ve o pozisyona daha uygun bir oyuncu monte etmeye. Ümit ederim ki Ertaç almış olduğu bu karardan en kısa surede geri döner ve onu yeniden sahalarda görürüz.”

 

“Süper Kupa finaline hazır olacağız”

“Takımın son durumuna baktığımız zaman genel olarak çalışmalardan çok memnunum. Elimizdeki mevcut futbolcularla tam kadro şekilde çalışmalara devam ediyoruz. Haftada 6 ile 8 arasında idman yapıyoruz. Önümüzdeki sezon çok çekişmeli bir lig olacak. Bunun için de en iyi şekilde hazırlanma adına yoğun bir şekilde antrenmanlarımızı sürdürüyoruz.  27-31 Ağustos tarihleri arasında da Ankara-Kızılcahamam’da yurtdışı kampımız olacak. Orada da takımla ilgili son rötuşları yaparak 15 Eylül’deki Süper Kupa finaline takımımızı en iyi şekilde hazır hale getireceğiz.”

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı