Mesarya’ya Kasım şakası! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

Mesarya’ya Kasım şakası!

Futbol Süper Lig ve 1. Ligi’nde mücadele eden ve Mesarya bölgesi olarak adlandırılan köylerin takımları Kasım ayının ilk haftasına yenilgi ile girdiler. Süper Lig’de Cihangir ve Serdarlı, 1. Lig’de Türkmenköy ve Görneç yenilirken Vadili, sahasında berabere kalarak puan kaybetti

Süper Lig’in güçlü takımlarından Cihangir sezonun ilk yenilgisini Kasım ayının ilk maçında Yenicami karşısında alırken, Serdarlı takımı da tarihinde ilk kez mücadele ettiği Süper Lig’de evindeki ilk yenilgisini gördü


Futbolda 2012-2013 sezonu 6. haftası da geride kalırken Kasım ayının ilk maçları hafta sonu oynandı. Telsim Süper Lig ve 1. Lig’de mücadele eden Mesarya bölgesinin 5 takımı da Kasım ayındaki ilk maçlarını kazanamadılar.
Süper Lig’de mücadele eden Cihangir ile Serdarlı, 1. Lig’deki Vadili ile Ozanköy takımları kendi sahalarında galip gelmeyi başaramazken, yine 1. Lig’de yer alan Mesarya bölgesi takımı Türkmenköy de Kasım ayının ilk maçını deplasmanda kaybetti.

Cihangir’e ilk yenilgi

Süper Lig’de yer alan ve bu sezon başarılı bir performans sergileyen Cihangir sezonun ilk yenilgisini Kasım ayının ilk maçında sahasında Yenicami karşısında aldı.
Mesarya’nın şu andaki en başarılı takımı olan Cihangir gibi, komşu köy takımı Serdarlı da Süper Lig’de evindeki ilk maçını kaybetti. Tarihinde ilk kez mücadele ettiği Süper Lig’de kendi sahasındaki ilk maçında Doğan’ı yenip, MTG ile berabere kalan Serdarlı, hafta sonu Gençlik Gücü’ne yenildi.

1. Lig’dekiler de kayıp

Mesarya bölgesindeki 1. Lig takımları da Kasım ayının ilk haftasına denk gelen 6. hafta maçlarını kazanamadılar. 1. Lig’de yer alan 3 Mesarya takımından tek yenilmeyen Vadili oldu. Evinde Yeniboğaziçi ile 1-1 berabere kalan Vadili’nin dışındaki Mesarya takımları Görneç ile Türkmenköy 6. haftayı puansız kapattılar.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar